Jdi na obsah Jdi na menu
 


ZIMNÍ HALOVÁ SEZÓNA V PLNÉM PROUDU:

Zimní turnajová sezóna pokračovala i o tomto víkendu dalšími turnaji, tentokráte se podruhé sešli mladší žáci a žačky na turnajích nejvyšší kategorie „A“. Chlapci bojovali o body v baště moravského tenisu v Prostějově, děvčata se sjela do Rožnova.

V chlapcích náš klub reprezentovali Dominik Holiš a Tomáš Šustáček. Los tentokrát rozhodně nepřál Dominikovi, který „vyfasoval“ hned do prvního kola svého jmenovce - nasazeného hráče č. 2 Dominika Jedličku z ČLTK Praha (60 b.) Dominik se soupeře nezalekl, zpočátku držel se svým soupeřem krok až do stavu 3:3, ale potom již neuhrál ani game, a to i proto, že vícekrát ztratil nadějné vedení 40:15. Především zásluhou slabšího servisu prohrál 3:6, 0:6, ale poznal, že se dá hrát i s těmi nejlepšími a v neposlední řadě získal další cenné zkušenosti. Tomáš Šustáček měl v prvním kole los daleko příznivější a dokázal toho plně využít. Porazil domácího hráče Dana Hradeckého (12 b.), který byl do soutěže přijat na volnou kartu. Tomáš zvítězil s přehledem 6:4, 6:2 a postupem do druhého kola turnaje získal na své konto cenných 85 bodů. Ve druhém kole již ale podle očekávání nestačil na 6. nasazeného hráče turnaje – Lukáše Jirouška z Neridé Praha, který je nejlepší v republice z hráčů r. 2001. I když Šusty bojoval, podlehl 4:6, 1:6.                                                                                                                                         Ve čtyřhře narazili Dominik s Tomášem na těžký oříšek – překvapivé finalisty mistrovství republiky z minulého týdne a pozdější finalisty i tohoto „A“ turnaje v Prostějově – pár Marančák, Jermář. Naši kluci nesehráli ve „valašském derby“ dobré utkání a po množství nevynucených chyb prohráli 3:6, 2:6, když na kurtu působili značně chaoticky. V jejich silách ale bylo uhrát rozhodně příznivější výsledek. Výhledově, a zejména s ohledem na blížící se ligová utkání družstev je nutné se zaměřit v tréninkovém procesu daleko více na vzájemnou sehrannost a různé herní varianty, které jsou pro úspěšné zvládnutí čtyřhry nezbytné. 

Standa Řezáč se zúčastnil turnaje kategorie „C“ v Havířově. I když začátek zápasu měl slibný (3:1), nakonec se mu zvítězit nepodařilo a podlehl hned v prvním kole 5. nasazenému hráči – Štěpánu Štenclovi (12 b.) 3:6, 1:6. Ani v deblu nepřešli Standa se svým spoluhráčem Matějem Tuhovčákem přes první kolo, když narazili na první nasazené hráče a pozdější vítěze – sehraný pár Hašek – Srba. Po pěkném prvním setu nakonec podlehli 4:6, 0:6 a s turnajem se rozloučili.

Mezi děvčaty potvrdila svou vzrůstající formu z posledních dnů Sabča Richtrová. I když v prvním kole neměla los moc příznivý, 6. nasazené hráčky Nikoly Homolkové (TK AGROFERT Prostějov -35 b.) se nezalekla a po prvním beznadějném setu (0:6) se neskutečně zvedla a krásným výkonem podpořeným velkou bojovností vyhrála následující dva sety 6:4, 6:4 a postoupila do druhého kola. Tam na ní čekala nepoměrně příjemnější soupeřka. Sabina nadějnou Aleksandru Melnikovou ze Sparty Praha přehrála celkem hladce 6:3, 6:1 a postoupila do čtvrtfinále. Tam už však narazila na 1. nasazenou a nejlepší slovenskou hráčku v této věkové kategorii Adrianu Šenkárovou, která je registrována v TK DEZA Valašské Meziříčí. Sabina prohrála s pozdější vítězkou tohoto turnaje 1:6, 2:6, ale postupem mezi 8 nejlepších dosáhla dalšího výborného výsledku. Eva Čecháková dopadla podobně jako Dominik. Bohužel již tradičně neměla štěstí na los, když hned v prvním kole narazila na již výše zmíněnou Adrianu Šenkárovou, které podlehla 1:6, 3:6. Adriana tak vyřadila postupně z turnajového pavouka všechny naše hráčky – Evu Čechákovou, Terezku Najmanovou i Sabču Richtrovou!                                                                                                                                                       Sabina se svou partnerkou Petrou Kučerovou ze Zlína byly úspěšné i ve  čtyřhře, kde postoupily až do semifinále. V prvním kole vyřadily dvojici Kubáňová – Malatinská 7:6, 6:4 a ve čtvrtfinále silnou dvojici Homolková – Josefová po velkém boji 6:4, 2:6, 10:7. V semifinále už byla potom ale nad jejich síly 1. nasazená dvojice Cajthamlová, Drábková (3:6, 1:6). Eva Čecháková se svou spoluhráčkou Laetitií Pulchartovou (TK Neridé) svedly nervydrásající souboj s dvojicí Najmanová – Slezáková. Nakonec byly šťastnější jejich soupeřky, které zvítězily po tuhém boji 7:6 (8), 3:6, 12:10.

O nadcházejícím víkendu jsou na halový antukový turnaj kategorie „B“ do Ostravy přihlášeni Dominik Holiš, Tomáš Šustáček a David Michut, Standa Řezáč se zúčastní turnaje kat. „C“ ve Frýdku-Místku, kde rovněž bude doufat v už konečně příznivější los i Eva Čecháková na turnaji kategorie „B“ mladších žákyň.