Jdi na obsah Jdi na menu
 


Velký úspěch RTK na oblastních přeborech MŽ:

Mistrovské soutěže družstev měly o uplynulém víkendu přestávku z důvodu konání oblastních přeborů mladšího žactva. Chlapci bojovali o tituly přeborníků oblasti v Havířově, dívky v Olomouci. Těchto přeborů se zúčastnili všichni nejlepší a naši hráči zde zaznamenali další velké osobní úspěchy, které opět více zviditelnily i RTK v očích široké tenisové veřejnosti.

 

Skvělého výsledku v soutěži jednotlivců dosáhli zejména Dominik Holiš a Eva Čecháková. Oba byli v široké konkurenci (59 chlapců, 45 dívek) nasazeni jako č. 3 a se čtyřmi vítězstvími bez ztráty setu se nakonec probojovali v soutěži jednotlivců až do finále, kde však potom jak Dominik, tak i Eva podlehli 1. nasazeným hráčům (Honzovi Jermářovi a Valentině Cváčkové) shodným poměrem setů 2:6, 0:6. U Dominika je dosažený úspěch cennější o skutečnost, že se na své cestě turnajem utkal ve třech z pěti zápasů s hráči TK DEZA a v těchto zápasech bojoval nejen se svými soupeři, ale zejména s velkou diváckou podporou příznivců tohoto klubu. Sabina Richtrová (nasazena jako č. 2) prošla celým turnajem hladce až do semifinále, kde však v derby dvou hráček našeho klubu podlehla 3:6, 3:6 Evě Čechákové. V soutěži chlapců jsme měli kromě Dominika ještě další 4 zástupce – 2 vítězství a postup do osmifinále vybojoval Tomáš Šustáček, 1 vítězství si zapsal Tomáš Pavlica, Standa Řezáč a Matěj Kubín byli vyřazeni  v 1. kole.

 

Výrazného úspěchu však dosáhla ve čtyřhře Sabina Richtrová, když se spolu se svou spoluhráčkou Valentinou Cváčkovou (nas. jako č. 1) stala přebornicí Sm oblasti. Eva Čecháková s Anetou Rypkovou (č. 2) skončily v semifinále, stejně jako u chlapců Dominik Holiš s Patrikem Pavelkou, kteří tak neobhájili postavení 1. nasazeného páru soutěže. Jedno vítězství a postup do osmifinále vybojovaly i páry Tomáš Šustáček – Dalibor Svrčina a Tomáš Pavlica – Standa Řezáč na úkor dvojice Matěj Kubín – Jan Kus.

 

Eva se Sabinou si tak svou účastí ve finále a semifinále oblastních přeborů zajistily přímou nominaci na mistrovství ČR, které se koná v první polovině července v Rakovníku. U chlapců jsou kritéria poněkud tvrdší – na mistrovství ČR (ve stejném termínu v Mostu)  postupuje ze Sm oblasti pouze vítěz + další 2 hráči na základě udělené volné karty. Dominik však má jako poražený finalista oblastních přeborů v případě podané žádosti velkou šanci jednu z těchto dvou volných karet získat.

 

Všem našim hráčům děkujeme za vzornou reprezentaci a k dosaženým výsledkům na oblastních přeborech gratulujeme!!! Podrobné výsledky z oblastních přeborů jsou uvedeny na www.cztenis.cz.

 

O nadcházejícím víkendu pokračují 4. kolem soutěže družstev. V sobotu hrají starší žáci – naše „A“ družstvo přivítá na domácích kurtech v oblastním přeboru družstvo SK Tenis Vsetín, „B“ družstvo zajíždí k utkání na kurty vedoucího družstva oblastní soutěže TENIS TONDACH Hranice, o.s. Stejné družstvo přivítá v neděli v domácím prostředí rovněž naše družstvo babytenistů a doma hraje i naše ligové družstvo mladších žáků, které by si tentokrát mělo posílit první pozici v tabulce povinným vítězstvím nad družstvem SK Vitality Slezsko o.s. „B“ družstvo MŽ potom pojede zabojovat o své první vítězství v oblastní soutěži na dvorce TK TENNISPOINT FM „B“.