Jdi na obsah Jdi na menu
 


ÚSPĚŠNÝ TURNAJOVÝ VÍKEND RTK

21. 3. 2012

  spanilá jízda Dominika Holiše na turnaji SŽ v Teplicích n. B., Sabina Richtrová vítězkou debla na turnaji SŽ ve Frýdlantě n. O., Matěj Cerhák v semifinále turnaje MŽ ve F-M:

Svůj první titul v kariéře na turnajích SŽ dosáhl Dominik Holiš, když po excelentním výkonu zvítězil bez ztráty setu na turnaji kat. „C“ v Teplicích nad Bečvou. Na své cestě za turnajovým titulem zvítězil postupně nad 3., 7., 1. a 4. nasazeným hráčem a na jeho velkém úspěchu nic nemění ani skutečnost, že Dominik měl cestu do finále usnadněnu tím, že 1. nasazený hráč turnaje Matěj Holotík  mu vzdal v semifinále pro zranění ruky. Zvláště neradi budou na Dominika vzpomínat v Přerově, jelikož od čtvrtfinále až do finále Dominik posupně vyřazoval z turnaje jednoho jejich zástupce za druhým (všichni rok narození  1998). Dominik se na jemu neznámém povrchu zn. pavitex  v nové krásné hale rozehrál postupně k velkému výkonu a svůj handicap - servis - eliminoval zejména svou tradiční bojovností .  V 1. kole porazil 3. nasazeného Petra Szlifku z Prahy naprosto přesvědčivě 6:0, 6:1, ve druhém kole pak 7. nasazeného Jakuba Pavlištíka, který pro něj se beznadějně vyvíjející zápas za stavu 6:1, 5:1 pro Dominika vzdal. Předtím v  prvním kole Pavlištík porazil dalšího našeho zástupce v turnaji Tomáše Pavlicu 6:3, 6:2. Po semifinálové skreči 1. nasazeného hráče turnaje  Matěje Holotíka za stavu 3:2 v 1. setu nastoupil Dominik ve finále proti nasazené čtyřce Tomáši Selzerovi. Utkání se pro Dominika nevyvíjelo příznivě, částečně i vinou nervozity prohrával v 1. setu 0:2, 2:4, ale postupně se vrátil zpět do zápasu a dokázal otočit na 5:4 ve svůj prospěch. V dlouhém 10. gamu nezahlásil při setbolu jasný aut soupeře, což si Dominik v dalším průběhu zápasu až moc připouštěl  a důsledkem čehož byla prohra v tomto i následném gamu. Naštěstí se však včas zkoncentroval, srovnal na 6:6 a vzápětí v dramatickém tiebreaku triumfoval, když v závěru setu předvedl pestrou škálu úderů, zejména milimetrové prohozy a loby, ale i přesné zásahy na síti. V začátku druhého setu opět trochu povolil, čehož dokázal jeho soupeř využít a šel do vedení 3:0. Dominik se však nevzdal, obrovskou bojovností se vrátil do zápasu a po vyrovnání na 3:3 využil soupeřovy frustrace a odskočil na rozhodujících 5:3. Po soupeřově snížení si už své vítězství v turnaji pohlídal a dočkal se pochvalných slov od přihlížejících, což si jednoznačně za svůj výkon zasloužil. Tímto finálovým vítězstvím, které mu vzalo mnoho fyzických sil, tak dokonale odčinil své zklamání z turnaje v Jihlavě.

 Ve čtyřhře Dominik s Tomášem podali v 1. kole nadšený a bojovný výkon,  když porazili dvojici Omelka – Šálek 6:4, 7:6. Ve druhém setu odvrátili jeho nepříznivý vývoj (0:3, 2:4, 3:5) a utkání dotáhli do vítězného konce. V semifinále už ale naše dvojice nestačila na 2. nasazený pár Holotík – Kondler, kterým podlehla jednoznačně 1:6, 1:6. I tak však naši hráči získali nezbytné  zápasové zkušenosti při zápasech s o 2 - 3 roky staršími soupeři, kteří již příští sezónu budou startovat v soutěžích dorostu.

Výborného úspěchu dosáhl také na turnaji MŽ kat. „C“ Matěj Cerhák (6 b.), který postoupil jako nasazený hráč č. 6 až do semifinále tohoto turnaje. V 1. kole porazil vítěze jednoho z předkol, havířovského Matyáše Valiguru (1 b.) 6:1, 6:3 a ve čtvrtfinále 4. nasazeného Jakuba Kramného (9 b.) z Ostravy naprosto přesvědčivě 6:2, 6:0. V semifinále už byl potom ale nad Matějovy síly 1. nasazený Vojta Podzemný (15 b.) z Opavy a i když Matěj bojoval, podlehl pozdějšímu vítězi tohoto turnaje 2:6, 2:6. Opět na nepřízeň losu může právem naříkat Standa Řezáč (4 b.), který hned v předkole „vyfasoval“ pozdějšího finalistu a jednoho z nejlepších hráčů ročníku 2002 Dalibora Svačinu (TK SC Ostrava). Standa sice podlehl 2:6, 2:6, ovšem o síle jeho protivníka nejlépe svědčí i jeho výsledek z dalšího kola, kdy Svrčina porazil stejným výsledkem dokonce 2. nasazeného hráče turnaje Martina Kudláčka a ve čtyřhře dokonce zvítězil.

Ve čtyřhrách Matěj Cerhák spolu s Markem Votápkou z F-M překonali nástrahy 1 .kola vítězstvím nad dvojicí  Valigura – Pacák 7:6, 6:3, ve čtvrtfinále pak narazili na 1. nasazený pár Kudláček  - Podzemný, kterému podlehli 0:6, 2:6. Standovi Řezáčovi se tentokrát ve čtyřhře tolik nedařilo, když spolu s Jakubem Kramným  podlehli  hlučínské dvojici Moravec – Burda 4:6, 5:7.

Sabina Richtrová se zúčastnila turnaje SŽ kat. „C“ ve Frýdlantě n. O., kde ji los hned v 1. kole svedl dohromady s pozdější vítězkou turnaje Kristýnou Kvochovou z Trutnova, která byla na tomto turnaji nasazena jako hráčka č. 3. Po celý zápas Sabina tahala za kratší konec  a nakonec této hráčce podlehla 3:6, 1:6. Své zklamání z losu ve dvouhře však Sabina následně částečně zahnala vítězstvím v soutěži čtyřher, když se svou přemožitelkou  z dvouhry vytvořily dvojici, která v semifinále porazila nejvýše nasazený pár Ungrsböcková – Rypková 6:4, 7:6 a ve finálovém utkání dvojici Nevolová – Odleváková s přehledem po výsledku 6:4, 6:2.

Všem našim úspěšným hráčům k dosaženým výsledkům gratulujeme!!!

 

Zimní halová sezóna pomalu končí. Vrcholem pro naše mladší žáky bude o tomto víkendu v domácí Synot Tip Hall velmi kvalitně obsazený poslední turnaj kategorie „B“. Na tomto turnaji by měla náš klub v hlavní soutěži reprezentovat celá pětice našich nejlepších hráčů: Ladislav Lörincz, Dominik Holiš, Tomáš Šustáček, David Michut a Tomáš Pavlica, v kvalifikaci bude ještě o postup do hlavní soutěže v pátek bojovat Matěj Kubín a z pozice náhradníka se snad do kvalifikace nakonec dostane i Standa Řezáč, který jako náš nejaktivnější  turnajový „cestovatel“ by si účast na tomto domácím turnaji na závěr sezóny určitě za svou celosezónní aktivitu zasloužil. Všem našim hráčům přejeme co nejlepší výsledky podpořené příznivým vylosováním!!!

Děvčata hrají svůj závěrečný turnaj kategorie „B“ zimní sezóny na antuce nafukovací haly v Havířově, Sabina Richtrová ani Eva Čecháková však na tento turnaj přihlášeny nejsou.