Jdi na obsah Jdi na menu
 


Turnaj Junior Cup - mladší žákyně C

RožnovskáObrazek víceúčelová hala Synot Tip Hall v těchto dnech doslova praská ve švech. Slouží naplno nejen sportu chtivé veřejnosti, ale i velmi agilní Rožnovský tenisový klub zde pravidelně pořádá tenisové turnaje pro různé věkové kategorie. Více...                Rožnovská víceúčelová hala Synot Tip Hall v těchto dnech doslova praská ve švech. Slouží naplno nejen sportu chtivé veřejnosti, ale i velmi agilní Rožnovský tenisový klub zde pravidelně pořádá tenisové turnaje pro různé věkové kategorie. Ve dnech od 9. do 11. ledna 2010 se zde konal turnaj kategorie „C“ pro mladší žákyně. Pro některé z účastnic turnaje (ročníku 2000) byl turnaj prakticky prvním setkáním s opravdovým tenisovým zápolením o výkonnostní body, které se budou započítávat do žebříčku kategorie mladších žákyň. Vzhledem ke kalamitnímu počasí se pořadatelé obávali, jak to bude vypadat s počtem účastnic, avšak obavy se nakonec ukázaly plané. Sportovní chtivost a nadšení mladých hráček zvítězila a turnaje se zúčastnilo celkem 29 hráček ve dvouhrách a 14 párů ve čtyřhrách. Zápasy byly rovnoměrně rozděleny do tří dnů. Celkem bylo odehráno 28 zápasů ve dvouhrách a 13 zápasů ve čtyřhrách. Sportovním zpestřením byla účast polské hráčky Zuzany Wilk, která hraje za TK Krnov. Místním hráčkám se dařilo vskutku dobře. Nezalekly se zkušenějších a mnohdy starších hráček a bojovaly jak to nejlépe šlo. Barbora Koláčková (tenis Rožnov) obsadila 3.místo, když o postup do finále ve víc jak vyrovnaném utkání prohrála s mladou nadějnou Dominikou Hejčovou (TK Kopřivnice) za stavu 7:5, 6:4. Ve finále zvítězila hráčka Klára Tunegová (T.T.C. Rožnov) nad Hejčovou 6:6, 3:0, skreč. Hráčka Hejčová musela vzdát finálový zápas pro otlaky na nohou.

V soutěži čtyřher dominovaly zkušené rožnovské hráčky Bára Koláčková a Klára Tunegová, které ve finále porazily pár Eva Čecháková (Vsetín), Dominika Hejčová (Kopřivnice) 6:2, 6:2.

Celý turnaj hodnotíme jako velmi zdařilý. Proběhl v bojovné, ale přesto přátelské atmosféře. To však ke sportovnímu zápolení patří. Všechny účastnice turnaje společně s jejich doprovodem byli skutečně nadšeni novou krásnou halou a její komplexní vybaveností, kterou Synot Tip Hall nabízí.

-jok-

 

Obrazek

 

zleva - Čecháková Eva (Zbrojovka Vsetín),
Hejčová Dominika (TC Kopřivnice) - 2.místo ve čtyčhře, dále Koláčková
Barbora (Tenis Rožnov) a Tunegová Klára (T.T.C. Rožnov) - 1.místo ve
čtyřhře.

 

 

 

Obrazek 

zleva - Ing. Josef Kramoliš (majitel haly), Hejčová Dominika (TC
Kopřivnice) - 2.místo v singlu, Tunegová Klára (T.T.C. Rožnov) - 1.místo v
singlu, Ing. Jaromír Mrlík (ředitel turnaje)