Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tomáš Šustáček na JOKRA CUPu ve finále singla i debla.

Pondělním finálovým zápasem vyvrcholil v rožnovské Synot Tip Hall třídenní turnaj JOKRA CUP mladších žáků

. Jako nasazený hráč č. 2 se do něj probojovalo  naše nejžhavější želízko v ohni na tomto turnaji kategorie „C“ Tomáš Šustáček. Při svém vítězném tažení turnajovým pavoukem postupně porazil Jana Žilinského 6:0,6:0, velkou naději ročníku 2002 Jaroslava Šmédka 6:4, 6:4 a ve čtvrtfinále Lukáše Vaculíka hladce 6:2,6:0. V semifinále mu potom utkání skrečoval Martin Kudláček. Ve finále Tomáš podlehl 2:6,2:6 velké naději slovenského mládežnického tenisu Lukáši Palovičovi, který je registrován v prostějovském TK AGROFERT a který už v Rožnově jeden turnaj na začátku zimní halové sezóny vyhrál. Finále je ale výborným výsledkem a Tomáši blahopřejeme!

Z dalších našich hráčů se tohoto turnaje zúčastnili Tomáš Pavlica, Matěj Cerhák a Matěj Kubín. Nejlépe si překvapivě vedl nejmladší z této trojice Matěj Kubín, který ve své první sezóně mezi MŽ dosáhl postupem do čtvrtfinále tohoto turnaje zatím nejlepšího svého výsledku a připsal si prvních 25b. na své konto. Tomáš Pavlica překvapivě už v 1. kole nestačil na Radima Urbana, kterému podlehl v supertiebreaku rozhodujícího setu po boji 10:12. I když Tomáš nastoupil do turnaje po tréninkovém výpadku zaviněném nedávným zraněním, tyto zápasy by zvládat měl. Matěj Cerhák hned v 1. kole narazil na ambiciózního Martina Matýska a odešel poražen 0:6,2:6.

Ve čtyřhrách se Tomáš Šustáček s Jakubem Holíkem probojovali až do finále, kde po velkém boji podlehli dvojici Jermář – Jánošík 6:4,3:6,6:10. Tomáš Pavlica s Lukášem Bielikem prošli do semifinále, kde potom podlehli pozdějším vítězům turnaje. Matěj Cerhák s Marianem Holešovským uhráli jedno kolo, naopak v 1. kole neuspěli Matěj Kubín s Adamem Markem.

Sabina Richtrová zavítala do kategorie starších žákyň, když se zúčastnila oblastního přeboru této kategorie ve Frýdlantě n. O. A nutno říci, že se jí turnaj nadmíru vydařil. V 1. kole porazila Lucii Hryciowovou snadno 6:1,6:3, ve druhém dosáhla výborného výsledku, když po velkém boji zvítězila nad 8. nasazenou Alicí Sommerovou 3:6,6:3,7:6(5). Moc nechybělo a Sabina mohla být dokonce v semifinále, když ve čtvrtfinálovém zápase svedla další nervydrásající souboj, tentokrát s Valentinou Cváčkovou z Kopřivnice. Po prvním prohraném setu Sabča zabojovala, vyrovnala na 1:1 na sety, ale v koncovce zápasu byla šťastnější její soupeřka (5:7). Nevadí, Sabina si za předvedený výkon a hlavně bojovnost zaslouží velikánskou pochvalu. Opět (a skoro už tradičně) těžký los měla Eva Čecháková, která hned v 1. kole narazila na 5. nasazenou Terezu Stiskálkovou, které podlehla 1:6,1:6. Nezbývá než doufat, že štěstěna při losu se co nejdříve obrátí v její prospěch. Alespoň kolo se Evě podařilo uhrát se svou spoluhráčkou Anetou Rypkovou ve čtyřhře, když porazily kvalitní dvojici Malatinská-Šebestová v dramatickém zápase 6:4,4:6,10:8. Sabina s Alenou Zuzaníkovou nepřešly přes 1. kolo soutěže, když podlehly pozdějším finalistkám, silnému páru Stiskálková-Koláčková 1:6,2:6.

O nadcházejícím víkendu se konají v kategorii MŽ v pořadí druhé turnaje ze tří nejvyšší „A“ kategorie – chlapci poměří síly v krásném areálu v Prostějově, děvčata přivítá Synot Tip Hall v Rožnově. Náš klub budou zastupovat v hlavní soutěži Dominik Holiš, Tomáš Šustáček (volná karta ČTS), Sabina Richtrová a Eva Čecháková. Přejeme jim mnoho úspěchů a opět nezbytné štěstí při losování. Každé uhrané kolo na tomto vrcholném turnaji bude úspěchem. Standa Řezáč je přihlášen na turnaj kategorie „C“ v Havířově.

 Všechny příznivce mládežnického tenisu a našeho klubu tímto zveme, aby přišli naše hráče při jejich turnajových zápoleních povzbudit a podpořit.