Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sabina Richtrová získala JOKRA Cup, Dominik Holiš v semifinále ve F-M:

Po chlapcích zavítala o víkendu do rožnovské Synot Tip Hall na JOKRA Cup i děvčata. 

Skvělého úspěchu na tomto turnaji „C“ (kategorie 7) dosáhla jediná zástupkyně RTK v turnaji Sabina Richtrová (25 b.), která jako druhá nasazená hráčka celý turnaj s přehledem vyhrála. Po výborných výkonech postupně porazila Viktorii Wojcikovou (15 b.) 6:4, 6:1, Valentinu Pollovou (9 b.) 6:1, 6:1, Natálii Slezákovou (25 b.) 6:3, 6:4, v semifinále pak Karolínu Kubáňovou (25 b.) 6:2, 6:1 a ve finále pak nedala šanci další hráčce trénující v Synot Tip Hall Evě Čechákové (25 b.) ze Vsetína, kterou porazila Sabča poměrně hladce 6:2, 6:2 a završila tak svou spanilou jízdu turnajem bez ztráty jediného setu. Svůj úspěšný víkend na „domácím“ turnaji pak završila ještě finálovou účastí ve čtyřhře, kde se svou spoluhráčkou Terezou Najmanovou jako nasazená dvojice č. 1 podlehly překvapivým vítězkám – páru Šebestová, Wojciková 1:6, 2:6. Na tomto výsledku se však již podepsala zdravotní indispozice Terezy Najmanové, která následně musela dokonce odstoupit z turnaje ve dvouhře.

Na otevřeném meziokresním přeboru chlapců – mladších žáků, který se konal od neděle do úterý v nafukovací hale Krolstav ve Frýdku – Místku reprezentovali náš klub 4 zástupci. Turnaj měl skvělé obsazení, zúčastnila se ho téměř kompletní špička mladších žáků z celé Moravy + zástupci z Čech, Slovenska a Polska a odpovídal kategorii 10. Z našich hráčů si nejlépe vedl Dominik Holiš (30 b.), který zde postupem do semifinále potvrdil pozici 4. nasazeného hráče. V 1. kole porazil vítěze předkola Lukáše Botura (12 b.) 6:1, 6:2, v kole druhém porazil poprvé ve vzájemných zápasech 9. nasazeného hráče turnaje Kubu Mrlinu

(20 b.) 6:3, 6:2 a ve čtvrtfinále potom Cyrila Šlachtu (20 b.) snadno 6:1, 6:2. V semifinále již Dominik ale nestačil na 2. nasazeného Honzu Jermáře (35 b.), kterému podlehl 0:6, 3:6, když zejména v 1. setu se nemohl dostat do „provozní teploty“. Zlepšený výkon na konci  druhého setu už ale přišel pozdě a na obrat v zápase nestačil. Tomáš Šustáček (20 b.) měl po vítězství v 1. kole nad Dominikem Brožem  (6 b.) 6:1, 7:5 hned ve druhém kole velmi silného soupeře - pozdějšího přemožitele Dominika - Honzu Jermáře, se kterým ale sehrál více než vyrovnanou partii a podlehl až po tuhém boji po výsledku 5:7, 6:3, 7:10. Škoda, chybělo málo a Tomáš si mohl připsat na své konto další cenný skalp. Další náš zástupce - Standa Řezáč (4 b.) po vítězství v předkole nad Petrem Canibalem (6 b.) po setech 6:3, 6:3 skončil v dalším kole na raketě koho jiného než opět Jermáře z TK DEZA Val. Meziříčí, kterému podlehl 0:6, 4:6, když zejména ve druhém setu před zraky své trenérky Hanky Vaculínové svou bojovností dost potrápil svého o mnoho zkušenějšího soupeře. Honza Jermář se tak stal ve F-M „katem“ našich hráčů, když postupně na své cestě turnajem vyřadil mj. i tři hráče RTK - Standu Řezáče, Tomáše Šustáčka i Dominika Holiše.

Ve stejné čtvrtině turnajového pavouka byl nalosován i poslední náš zástupce Matěj Cerhák (6 b.). Ten v předkole porazil Marka Pacáka (6 b.) 6:3, 6:2, v dalším kole však již snadno podlehl 7. nasazenému Honzovi Postupovi (25 b.) výsledkem 1:6, 0:6.  Ve čtyřhrách se naše dvojice Holiš - Šustáček jako 3. nasazená probojovala po dvou snadných vítězstvích až do semifinále, kde podlehla ve značně vyhecovaném souboji výsledkem 5:7, 5:7 mladé nadějné dvojici Najman (25 b.) – Podsedník (25 b.), kteří byli na tomto turnaji nasazeni jako č. 2. Standa Řezáč ani Matěj Cerhák se svými spoluhráči Maciejem Ziomberem resp. Filipem Jaškovským nepřešli přes  úvodní kolo turnaje.

 

Do konce letošního kalendářního roku čeká naše mladší žáky ještě turnaj kategorie „B“ v Třebíči (Holiš, Šustáček) a turnaje kategorie „C“ v Havířově (Řezáč) a Frýdlantu n. O. (Řezáč, Kubín).  Sabina Richtrová je přihlášena na turnaj kategorie „B“ ve Šlapanicích u Brna, Michaela Lapčíková potom na turnaj kategorie „C“ ve  Frýdlantu n. O.