Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sabina Richtrová na oblastních přeborech SŽ ve čtvrtfinále

12. 6. 2012

 

Na turnaji se dařilo Sabině Richtrové, která se ve dvouhře probojovala až do čtvrtfinále. V 1. kole porazila hladce Michaelu Kuchařovou z Hranic 6:1, 6:0 a v osmifinále nedala naprosto žádnou šanci výborné Valerii Ungersböckové z Frýdku-Místku, kterou smetla 2x 6:1. Bohužel čtvrtfinále už bylo nad Sabininy síly, podlehla v něm 2. nasazené hráčce Karolíně Kósové z Karviné 2:6, 3:6. Nedařilo se Evě Čechákové, která podlehla hned v 1. kole Denise Vlčkové ze Vsetína 5:7, 6:2, 3:6. Sabina s Evou však společně dosáhly úspěchu ve čtyřhře, kde se probojovaly až do semifinále. V 1. kole vyřadily dvojici Sommerová - Rypková ve třech setech a ve čtvrtfinále poměrem setů 6:4, 6:3 Ustupskou s Kožušníkovou. V semifinále už ale naše hráčky nestačily na pár Matochová - Kósová a i když bojovaly, podlehly 3:6, 5:7.

Oběma děvčatům gratulujeme!

 

Na turnaji MŽ kat. „C“ v Karviné náš klub zastupoval Matěj Kubín. Ten bohužel hned v 1. kole narazil na velmi silného protivníka – Dalibora Svrčinu z TK SC Ostrava. Matěj v 1. setu svého soka notně potrápil, ale nakonec odešel z kurtu s porážkou 4:6, 1:6. Velký úspěch měl Matěj na dosah ve čtyřhře, když chybělo opravdu jen málo a v semifinále přehráli se svým spoluhráčem Danielem Damiánem Galuškou z Krnova nasazenou dvojici č. 1 a pozdější vítěze turnaje ve čtyřhře – výbornou dvojici Matýsek – Svrčina, které podlehli po prvním vyhraném setu až v závěrečném supertiebreaku. Předtím ještě porazili dvojici Bollog – Rodák 6:1, 6:3.  

 

O nadcházejícím víkendu pokračují 6. kolem dlouhodobé soutěže družstev MŽ a SŽ – naše „A“ družstva hrají na domácích kurtech, „B“ družstva zajíždějí na kurty svých soupeřů. Současně od pondělí probíhají první „A“ turnaje MŽ letní sezóny – chlapci hrají v Praze na dvorcích TK Neridé (bez účasti zástupců RTK), děvčata mají svůj turnaj v Havířově, kde nás bude reprezentovat Sabina Richtrová, která si „osahala“ tyto dvorce již o víkendu při svém úspěšném účinkování na oblastních přeborech SŽ.