Jdi na obsah Jdi na menu
 


Radegast CUP našim mladším žákům žádný velký úspěch nepřinesl:


I když zimní halová sezóna ještě úplně nekončí, naši mladší žáci ji již ukončili o uplynulém víkendu v domácí Synot Tip Hall na turnaji kategorie „B“. Tohoto velmi silně obsazeného turnaje (kat. 11) se zúčastnilo hned 7 našich zástupců, kterým se ovšem moc nevedlo.

Kvalifikace se zúčastnili Standa Řezáč a Matěj Kubín, kterým se však i přes jejich snahu nakonec postoupit do hlavní soutěže nepodařilo. Standa v 1. kole porazil Adama Zavadu (BTK) 6:4, 7:5, ale v rozhodujícím zápase o postup do hlavní soutěže podlehl  jednoznačně Kubovi Holíkovi (TK Deza,    12 b.) 0:6, 1:6. Matěj dosáhl velmi pěkného výsledku v 1. kole kvalifikace, když porazil 12 b. Adama Nováka ze Zlína 2x 6:2, ale v rozhodujícím zápase pak Nováka „pomstil“ jeho oddílový kolega a dobře hrající Kryštof Bednařík, kterému Matěj podlehl 0:6, 3:6.

V kvalitně obsazené hlavní soutěži se přes první kolo nedostali další 3 naši hráči. Tomáš Pavlica podlehl přerovskému Jakubovi  Jančíkovi (15 b.) 4:6, 4:6, když nezvládl zejména koncovky obou setů, David Michut se nedokázal vypořádat se stále se lepšícím Kubou Holíkem (12 b.), kterému podlehl až příliš snadno 4:6, 3:6 a na nejhorší los z našich hráčů doplatil Tomáš Šustáček, který narazil hned v 1. kole na dalšího valašsko-meziříčského hráče a 3. nasazeného Honzu Jermáře (35 b.) a podlehl mu snadno 2:6, 1:6. Ladislav Lörincz byl na turnaji nasazen jako hráč č. 2. V 1. kole si lehce poradil s Lukášem Bielikem (BTK, 9 b.) 6:1, 6:2, ovšem ve druhém kole „padla kosa na kámen“, když bohužel nedokázal najít celý zápas zbraň na ambiciózního Vojtu Zoubka (Baník Ostrava, 25 b.) a i když Lacko získal první set, následné dva prohrál a po výsledku 6:3, 4:6, 3:6 se s tímto turnajem musel předčasně rozloučit, což bylo pro něj velkým zklamáním. Z našich zástupců tak došel v soutěži jednotlivců  nejdále Dominik Holiš, který jako 6. nasazený hráč dokázal alespoň obhájit své nasazení, když v 1. kole přehrál nebezpečného Filipa Ondruše (TK SK Zlín, 20 b.) 6:1, 6:3 a do čtvrtfinále postoupil poté přes přemožitele Davida Michuta Kubu Holíka, kterého Dominik porazil snadno 6:1, 6:0. Do semifinále ale už projít nedokázal, když v krásném zápase plném zvratů byl nakonec šťastnější jeho soupeř a přemožitel Lacka Lörincze Vojta Zoubek, který Dominika porazil 7:5, 6:4. Dominik byl celý zápas útočnějším hráčem (z  čehož logicky pramenily i jeho častější chyby), Vojta se však trpělivě a výborně bránil. Dominikovi se podařil nástup do utkání – vedl 3:1, vzápětí však „usnul na vavřínech“, Vojta otočil na 3:5, Dominik zabojoval , vyrovnal na 5:5 a za stavu 5:6 a 40:15 neproměnil dvě možnosti na tiebreak, prohrál  1. set 5:7, což se podepsalo následně na jeho psychice v sadě druhé, kde prohrával už 1:5 a i když opět zabojoval a útočným tenisem na hranici rizika se mu podařilo následně snížit na 4:5, více už nedokázal. Celkově však působil rozhodně tenisověji než jeho soupeř.

 Obrovské zklamání ovšem zažili Dominik spolu s Lackem ve čtyřhře, kde pomýšleli na mety nejvyšší. Jejich vystřízlivění však nastalo hned v 1. kole, kde podlehli dvojici Najman – Podsedník 2:6, 6:1, 5:10.                    I když na 1. kolo to byl los až příliš krutý, výkon našich hráčů byl zejména v 1. setu doslova tragický. Projevila se zde na rozdíl od jejich soupeřů naprostá nesehranost  a značná chaotičnost v jejich hře měla za následek vyřazení hned na úvod soutěže čtyřher. Neuspěli ani David Michut spolu s Lukášem Bielikem, kteří podlehli rovněž v 1. kole sehranější a zkušenější dvojici Skládal – Polouček 4:6, 6:7(9), a i když zejména ve druhém setu a jeho tiebreaku to byl tuhý boj, postoupit se jim nakonec přece jen nepodařilo, stejně jako dvojici Tomáš Šustáček – Jakub Holík, kteří rovněž hned v 1. kole podlehli možná až příliš snadno dvojici Ondruš – Šlachta 0:6, 4:6. Čest našich hráčů tak ve čtyřhře zachraňoval alespoň Tomáš Pavlica, který vytvořil dobrou dvojici s Františkem Pírkem z Černošic (15 b. )a hned v 1. kole se postarali o jedno z největších překvapení turnaje, když porazili poměrně snadno 6:2, 6:3 velmi silnou nasazenou dvojici z Čech V. Ježek (30 b.) – M. Nechanický (25 b.) I když v druhém kole bojovali ze všech sil, nestačili už na dvojici z Val. Meziříčí Mrlina – Jánošík, které po dramatickém tiebreaku druhého setu podlehli 4:6, 6:7 (9).

Je zajímavé, že na Radegast CUPu došlo v souvislosti s blížícími se mistrovskými soutěžemi družstev k několika zajímavým konfrontacím našich hráčů se svými potenciálními soupeři  v těchto soutěžích družstev a nutno říci, že tato bilance nevyznívá pro náš klub nijak lichotivě, právě naopak (viz vítězství  Zoubka nad Lörinczem a Holišem, Holíka nad Michutem , Jančíka nad Pavlicou, Jermáře nad Šustáčkem). Alarmující jsou ale dlouhodobě zejména výkony našich hráčů ve čtyřhrách, u kterých je předpoklad, že mohou většinu důležitých zápasů družstev (zejména v lize MŽ) rozhodovat.

Zimní turnajová sezóna 2011/2012 zhruba za 3 týdny definitivně skončí. I když jsou i na Moravě ještě naplánovány některé turnaje nižší kategorie „C“ , naši mladší žáci již tuto část sezóny většinou o tomto víkendu ukončili. Většina našich hráčů bude teď nabírat pod vedením a odborným dohledem trenérky Hanky Vaculínové a kondičního trenéra Pavla Nováčka fyzickou kondici na 5-denním jarním kondičním soustředění na Hutisku. Slavnostní zakončení zimní sezóny spojené s turnajem smíšených deblů rodičů s dětmi a s podáním základních informací před soutěžemi družstev je předběžně naplánováno na venkovních kurtech na sobotu 14. 4. Následně bude zahájen na venkovních dvorcích letní tréninkový proces, který  doplněn kvalitní kondiční přípravou musí být směřován jednak ke splnění stanovených cílů v soutěžích družstev, ale i zejména k dalšímu výkonnostnímu růstu našich hráčů.

K zhodnocení dosažených výsledků  jednotlivých hráčů RTK v zimní turnajové sezóně se ještě vrátíme po jejím skončení a uzavření na konci měsíc dubna.