Jdi na obsah Jdi na menu
 


Obrovský úspěch MŽ RTK - postupují mezi nejlepší družstva ČR do Jihlavy !

5. 6. 2012

Rozhodlo o tom veledůležité utkání v neděli v Orlové, které naši hráči opět zvládli na výbornou, neponechali nic náhodě a jednoznačně zvítězili poměrem zápasů 8:1. Svá utkání ve dvouhře vyhráli Lacko Lörincz, Dominik Holiš, Tomáš Šustáček, David Michut a Eva Čecháková, nedařilo se jen Sabině Richtrové. Ve čtyřhře přidali další body dvojice Lörincz -Holiš,  Šustáček - Michut a Richtrová - Čecháková. I po 5. kole tak je naše družstvo bez porážky na prvním místě průběžné tabulky ligové soutěže, a toto tabulkové postavení by si mělo udržet i po dalším kole, ve kterém přivítá 17. června na domácích kurtech celek z Vratimova, který tabulku ligové soutěže uzavírá. Po tomto „povinném“ vítězství už by postup RTK do Jihlavy neměla ohrozit ani případná porážka v posledním kole v domácím prostředí proti celku z Přerova.

Naopak stále se nedaří získat první vítězství našemu druhému celku MŽ. Tentokrát opět bez jednoho hráče v sestavě podlehli družstvu ze Staré Bělé výsledkem 2:7, když bodoval pouze Matěj Kubín a Miroslav Stacho, který je v našem klubu na hostování. Ten zvítězil po 1. vyhraném setu 6:0 skrečí svého soupeře pro zranění. Pěkného a cenného výsledku dosáhl v tomto utkání Matěj Kubín, který porazil 9-ti bodového Jakuba Kramného 6:1, 7:6.

 

Tento víkend byl důležitý i pro starší žáky, kteří hráli jedno z rozhodujících utkání o postup do nejvyšší soutěže SŽ v Přerově s tamním „B“ týmem. I když v soutěži staršího žactva nás reprezentují kompletně mladší žáci, tito si vedou výborně i ve vyšší věkové kategorii, což potvrdili i v tomto zápase a nadšenými individuálními výkony přispěli k drtivé a překvapivě vysoké porážce silného domácího týmu. RTK zvítězil 9:0, o což se přičinili svými výkony ve dvouhrách i čtyřhrách Lörincz, Holiš, Šustáček, Michut, Richtrová a Čecháková. Tuto porážku neunesl domácí hráč Jakub Pavlištík, který svým nepochopitelným zkratem vůči Lackovi Lörincovi po skončení zápasu ve čtyřhře narušil klidnou atmosféru tohoto utkání. Tímto výsledkem je naše „A“ družstvo už velmi blízko k postupu do ligy SŽ, přičemž tento postup už mohou stvrdil hned v dalším kole proti „B“ týmu Valašského Meziříčí.

Úspěšné bylo i naše „B“ družstvo SŽ, které si připsalo na své konto „povinné“ vítězství nad posledním celkem tabulky - Slovan Teplice nad Bečvou, nad kterým zvítězilo naše družstvo jednoznačně 8:1. Svými výhrami k tomuto výsledku přispěli Standa Řezáč, Matěj Cerhák, Dominika Hastrmanová, Vanesa Krbová, Michal Husek a všechny čtyřhry, neúspěšný byl ve svém zápase dvouhry pouze Patrik Mikulenka.

 

O nadcházejícícm víkendu se soutěže družstev MŽ a SŽ nehrají z důvodu konání oblastních přeborů SŽ. Těchto přeborů se zúčastní z našeho klubu pouze děvčata - Sabina Richtrová a Eva Čecháková se utkají proti svým soupeřkám v Havířově. Chlapci se přeborů SŽ v Orlové nezúčastní. Matěj Kubín je však přihlášen na turnaj MŽ kategorie „C“ do Karviné. Rychlým tempem pokračuje soutěž babytenistů. V neděli 10. 6. přivítá RTK na domácích kurtech v 9. kole soutěže ve valašském derby výborné družstvo z tenisového klubu Soláň. Naplno se pak soutěže družstev znovu rozběhnou od 16. 6., kdy naše  „A“ družstvo SŽ hostí TK DEZA Valašské Meziříčí „B“ a naše „B“ družstvo zajíždí do Kopřivnice, kde se pokusí získat další cenné vítězství proti tamnímu „B“ družstvu.

V neděli, 17. 6., si potom naše ligové „A“ družstvo MŽ snad připíše v domácím prostředí na své konto povinné vítězství proti celku z Vratimova, „B“ družstvo pocestuje k těžkému utkání do Hranic. Naši nejmladší tenisté mají v kalendáři zaškrtnuto utkání ve Frýdlantu n. O. proti Beskydskému tenisovému klubu „B“ a na své konto by si měli připsat z tohoto utkání další cenné vítězství.