Jdi na obsah Jdi na menu
 


Oblastní přebor mladších žáků

19. 1. 2011

Dominik Holiš se jen o jedno místo nedostal mezi 16 nasazených hráčů a musel zahajovat své účinkování na turnaji již v předkole, kde si však hladce poradil s Martinem Kudláčkem z TJ Baník Ostrava OKD  6:0, 6:1. V 1. kole poté narazil na 13. nasazeného a o 20 míst na žebříčku lépe umístěného Honzu Jermáře z TK DEZA Valašské Meziříčí, kterého Dominik „smetl“ 6:1, 6:0. Dále už se projevila opět nepřízeň losu, když už v osmifinále narazil Dominik na 2. nasazeného a pozdějšího oblastního přeborníka Romana Fila z TK SC Ostrava. Hrál se tenis plný krásných výměn, Dominik bojoval, do stavu 3:3 byl svému protivníkovi více než vyrovnaným soupeřem, ale poté se již projevila lepší fyzická připravenost  soupeře. Dominik prohrál 3:6, 1:6. Škoda těžkého losu, Dominik mohl dojít na turnaji ještě dále.
Druhý náš zástupce – Tomáš Šustáček – opět potvrdil, že se velmi rychle zabydlel v kategorii mladších žáků. Začínal rovněž v předkole, kde nekompromisně vyprovodil z kurtu Radima Zubka z Vratimova 6:1, 6:1, v dalším kole potom Toma čekal tvrdý oříšek – 25-bodový a 5. nasazený Pavel Černota z T.T.C. Rožnov. Tomáš  si na Pavla věřil, předvedl nádherný bojovný výkon, za který by si určitě zasloužil vítězství, nicméně nakonec se štěstí přece jen přiklonilo na stranu jeho soupeře, především zásluhou větších herních zkušeností . Tomáš po boji prohrál 6:1, 3:6, 4:6, ale za svůj výkon se rozhodně nemusel stydět a jen málo chybělo, aby se postaral o další překvapení. Tomášovy výsledky však ukazují, že si může směle troufat i na o dva roky starší a mnohem výše postavené hráče žebříčku. „Šusty“,  jen tak dále !!!
Ve čtyřhrách se Dominik Holiš spolu se svým ostravským spoluhráčem Honzou Postupou probojovali do čtvrtfinále, když nehráli předkolo a v 1. kole porazili přerovsko-hlučínskou dvojici Kondler –Srba hladce 6:0, 6:2. V boji o postup do semifinále pak ale už prohráli se silným párem Filo – Štrbavý poměrem setů 3:6, 2:6. Tomáš Šustáček vytvoři dvojici s Kryštofem Kahánkem z TK Slavia Orlová. V předkole vyřadili ostravskou dvojici Kozubek – Matýsek výsledkem 6:4, 6:2, v 1.kole potom ale již podlehli po nadšeném výkonu mnohem více sehranější  dvojici Šenk – Poljak 3:6, 4:6.
Oblastní přebor byl pro oba naše hráče další cennou zkušeností a škoda jen, že možnosti zahrát si v tomto krásném prostředí nevyužili i další hráči RTK.
Body z oblastního přeboru:
Dominik Holiš      27  +  14,   Tomáš Šustáček   19  +  8
O tomto víkendu se Dominik Holiš a Vojta Borák zúčastní antukového turnaje v Poličce. Přejeme oběma hodně úspěchů!

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář