Jdi na obsah Jdi na menu
 


Naše „A“ družstva MŽ i SŽ na vítězné vlně:

29. 5. 2012

 

„A“ družstvo MŽ si připsalo na své konto povinné vítězství nad SK Vitality Slezsko o.s. V tomto utkání nastoupil náš soupeř bez jednoho chlapce, takže jsme již před začátkem zápasu vedli 2:0. Všichni naši hráči předvedli pěkné výkony a zejména utkání děvčat byla svou kvalitou na vysoké úrovni. K vítězství v poměru 9:0 přispěli bodem ve dvouhrách Lacko Lörincz, Dominik Holiš, Tomáš Šustáček, Sabina Richtrová a Eva Čecháková, ve čtyřhře pak ještě David Michut s Tomášem Pavlicou a Sabina s Evou. Po 4. kole tak vedeme stále bez porážky ligovou tabulku.

Naše „B“ družstvo MŽ zajíždělo ke svému dalšímu utkání oblastní soutěže na dvorce TK TENNISPOINT FM „B“. K tomuto utkání nastoupilo jen se dvěma chlapci (!), což nakonec rozhodlo o konečném výsledku utkání v náš neprospěch. I když Standa Řezáč s Matějem Kubínem dělali co mohli a své zápasy včetně čtyřhry hladce vyhráli, další bod už připsaly jen Alžběta Barošová s Barborou Fukalovou ve čtyřhře a naše družstvo tak podlehlo už potřetí nejtěsnějším poměrem 4:5 a zatím uzavírá tabulku sk. „C“ oblastní soutěže MŽ.

 

V soutěži staršího žactva přivítalo naše „A“ družstvo ve 4. kole na své cestě za postupem do nejvyšší soutěže v sobotu ve valašském derby celek SK Tenis Vsetín a zvítězilo zcela jednoznačně 9:0, když svá utkání zvládli Lörincz, Holiš, Michut, Pavlica, Richtrová i Čecháková, ve čtyřhrách potom přidaly body i páry Lörincz – Michut, Holiš – Pavlica a Richtrová – Čecháková. Rovněž ve SŽ vede naše „A“ družstvo bez jediné porážky tabulku oblastního přeboru.

Na půdě TENIS TONDACH Hranice, o. s. - vedoucího celku tabulky sk. „D“ oblastní soutěže -  hrálo naše „B“ družstvo SŽ. I když naše děvčata – Lenka Vašenková, Dominika Hastrmanová a dvojice Lenka Vašenková – Vanesa Krbová získaly maximální počet 3 bodů, chlapci nepřidali žádný další a naše družstvo tak podlehlo 3:6. Blízko k vítězství byl snad jen ve čtyřhře pár Řezáč – Kašpar, kteří po vyrovnaných dvou setech podlehli nakonec až v závěrečném supertiebreaku. Ve dvouhře se nevedlo Matějům Cerhákovi a Kubínovi, Standovi Řezáčovi a Patriku Mikulenkovi, ve čtyřhře neuspěli ani Cerhák s Kubínem. Naše „B“ družstvo má tak zatím v tabulce vyrovnanou bilanci 2 vítězství a 2 porážek.

 

Podobně vyrovnanou bilanci (3 vítězství, 3 porážky) si zatím drží i družstvo našich nejmladších tenistů. V neděli zvítězilo na domácích kurtech poměrem 7:3 nad družstvem TENIS TONDACH Hranice, o.s. a v průběžné tabulce je zatím na pěkném 6. místě z celkově 12 účastníků.

 

 

V neděli 3. 6. zajíždějí naši MŽ „A“ k asi rozhodujícímu utkání o celkové vítězství v ligové soutěži na horkou půdu velmi silného celku TK Slavia Orlová „A“, naše „B“ družstvo hostí na domácích kurtech družstvo TJ TO Sokol Stará Bělá. Babytenisté odjedou zabojovat o další cenné vítězství do Frenštátu pod Radhoštěm. O den dříve, v sobotu, hraje „A“ družstvo SŽ těžký zápas na půdě TK Precolor Plus Přerov o.s. „B“, RTK „B“ přivítá Slovan Teplice nad Bečvou. V tomto utkání je RTK papírovým favoritem a měl by si tudíž připsat do tabulky další vítězství.

 

 

Náhledy fotografií ze složky Družstva , MŽ - RTK-Vitality