Jdi na obsah Jdi na menu
 


Na závěr roku naši mladší žáci se střídavými úspěchy:

31. 12. 2011


Turnaj kategorie „B“ mladších žáků se hrál na kvalitně připravených antukových kurtech nafukovací haly v Třebíči. Sjela se zde dobrá konkurence mladších žáků z celé republiky (kategorie 10) a celý turnaj probíhal v příjemné vánoční atmosféře. Náš klub reprezentoval pouze Dominik Holiš, který byl na turnaji nasazen jako č. 4. V 1. kole měl jako nasazený hráč volný los, v kole druhém narazil na vítěze 1. kola – Jiřího Zoufalého z Brna (9 b.). Zpočátku se Dominik nemohl dost dobře vypořádat s přechodem z tvrdého povrchu na antuku, postupem času však již na kurtu dominoval a s přehledem zvítězil 6:3, 6:0. Postoupil tak do čtvrtfinále turnaje, kde ho čekal těžký soupeř – největší želízko v ohni  pořádajícího oddílu HTK Třebíč, a sice   6. nasazený  Jakub Doležal (25 b.), který je za Dominikem jen o 14 míst v celostátním žebříčku. Dominik nepodlehl atmosféře zápasu, který měl jasně pod svou kontrolou a v tomto krásném utkání zvítězil 6:3, 6:2. V semifinále však již nestačil na 5. nasazeného Dominika Podsedníka (25 b. – TK Šlapanice), kterému podlehl až příliš hladce 1:6, 1:6, když po celý zápas nedokázal najít zbraň na výborně celodvorcově hrajícího soupeře. Tenis to byl ale pěkný, výsledek ani zdaleka nevystihoval dění na kurtu a pro Dominika to byl až příliš krutý výsledek. Dominik Podsedník však svou skvělou momentální formu potvrdil na tomto turnaji již o kolo dříve, kdy vyřadil ve 3 setech 1. nasazeného a 45 b. Lukáše Jirouška z Prahy, který přijel do Třebíče s jasným cílem – turnaj vyhrát. Čtyřhry se Dominik Holiš nezúčastnil.

Standa Řezáč je z našich hráčů zatím turnajově nejaktivnější. Tentokrát se zúčastnil turnajů kategorie „C“ v Havířově a Frýdlantu n. O. V Havířově na antuce vyřadil na úvod v třísetovém boji Radima Urbana z Orlové (6 b.), když po prvním prohraném setu zabojoval a dokázal utkání po výsledku 2:6, 6:4, 10:2 otočit ve svůj prospěch. Dále však byl již nad jeho síly 2. nasazený Jan Srba z Hlučína, kterému Standa podlehl hladce 1:6, 0:6. Ve čtyřhře nastoupil ve dvojici se svým soupeřem z prvního kola dvouhry Urbanem, nepřešli však přes první kolo soutěže, když podlehli dvojici Dominik Brož – Radim Zubek 5:7, 1:6. Los si zažertoval potom i na turnaji ve Frýdlantě, kde Radim Urban byl Standovi Řezáčovi vylosován znovu do 1. kola turnaje. Tentokrát však Standa nedokázal zopakovat svůj výkon z Havířova a na tvrdém povrchu, stejném jako v Synot Tip Hall v Rožnově, podlehl 0:6, 3:6.

Na turnaji ve Frýdlantu n. O. se představil i Matěj Kubín. Měl však příliš těžkého soupeře, a to 5. nasazeného Jakuba Jančíka z Přerova (15 b.). Matěj však bojoval, a i když prohrál 3:6, 3:6 je jeho výkon velkým příslibem do budoucna.

Ve čtyřhře Standa Řezáč s Janem Žaroským ani Matěj Kubín s Adamem Markem nepřešli přes první kolo soutěže.

Sabina Richtrová se zúčastnila turnaje kategorie „B“ ve Šlapanicích u Brna. Jako 3. nasazená hráčka turnaje si v prvním kole hladce poradila s Anetou Přecechtělovou z Přerova (12 b.) 6:2, 6:1, dále pak suverénně bez ztráty gamu s Klárou Ondrejčekovou (12 b. – TK Radegast). Ve čtvrtfinále však její pouť turnajovým pavoukem skončila na raketě 6. nasazené hráčky Lucie Hromkové z TK Natali (20 b.), které Sabča podlehla po boji 5:7, 5:7. Své zklamání z vyřazení ve dvouhře však potom odčinila výborným výsledkem ve čtyřhře, když spolu se svou spoluhráčkou Petrou Kučerovou ze Zlína došly až do finále, kde nakonec po vyrovnaném souboji zvláště ve druhém setu podlehly vítězkám – dvojici Sisková – Časarová 1:6, 6:7 (5). Sabina s Petrou postupně porazily dvojice Eliška Nováková -  Nicol Maršálková 6:2, 6:3, Amálie Krytinářová – Eliška Masaříková 6:0, 3:6, 10:3 a v semifinále pár Lucie Hromková – Viktorie Krátká 6:2, 6:4.       

Svůj debut na okruhu mladších žákyň zažila ve Frýdlantě i Michaela Lapčíková. I když prohrála hned v 1. kole turnaje s 8. nasazenou Terezou Střelcovou ( 6 b. – TK SK Zlín)  6:0, 6:2, je každý takto získaný game pro ní dalším povzbuzením a cennou zkušeností do budoucích zápasů.  

První měsíc zimní halové turnajové sezóny a celý rok 2011 končí. Děkujeme všem hráčům RTK   za  vzornou reprezentaci našeho klubu, blahopřejeme jim k dosaženým výsledkům a přejeme  všem mnoho sportovních a osobních úspěchů v r. 2012. Přání a poděkování za tréninkovou práci v r. 2011 patří i všem trenérům, rovněž děkujeme všem rodičům, zejména za trpělivost, pevné nervy a finanční i psychickou podporu při výchově svých tenisových nadějí.           

Hned v prvním týdnu nového roku pokračuje tenisový kolotoč dalšími turnaji. Na turnaj kategorie „C“ starších žáků, který se uskuteční v rožnovské Synot Tip Hall  jsou přihlášeni Dominik Holiš, Tomáš Pavlica, Matěj Cerhák a David Michut, Sabina Richtrová jede na další turnaj kategorie „B“ mladších žákyň, tentokrát na antuku do Pardubic. Tyto turnaje budou sloužit jako poslední příprava našich mladších žáků na jeden z vrcholů zimní halové sezóny – oblastní přebory, které se uskuteční hned v půlce ledna (chlapci ve Frýdlantě n. O., děvčata v „domácí“ Synot Tip Hall) a jsou pro naše nejlepší mladší žactvo příležitostí porvat se o co nejlepší výsledek a třeba i o účast na halovém mistrovství republiky na konci ledna. Doufejme, že účast našich zástupců na oblastních přeborech bude co možná největší. U chlapců je turnaj SŽ v Rožnově ideální přípravou na oblastní přebory, jelikož tyto se uskuteční na stejném povrchu (taraflex), který je i v rožnovské Synot Tip Hall.