Jdi na obsah Jdi na menu
 


Na turnaji MŽ v Karviné se hrálo další derby RTK:

28. 2. 2012


Oba se však bohužel hned v předkole tohoto turnaje zásluhou krutého losu postavili na kurt proti sobě. Po nedávném ostravském derby Holiš – Šustáček byl tentokrát v dalším derby RTK nakonec šťastnější Standa, který ve vyrovnaném zápase porazil Matěje 7:6, 6:3. Aby nebylo vší smůle konec, ve druhém kole Standa narazil na Martina Kudláčka (12 b.) z Ostravy,            1. nasazeného hráče turnaje. Proti němu už Standa neměl šanci a hladce podlehl 0:6, 1:6. Rovněž ve čtyřhře Standa jednou zvítězil, když spolu se svým spoluhráčem Vaškem Čajkou    (9 b., TK Havířov) zvítězili v 1. kole nad dvojicí Paško – Gavron snadno 6:0, 6:1. O finále pak statečně bojovali s 2. nasazenou dvojicí turnaje – párem Mihoč, Urban, ale nakonec po tuhém boji podlehli 6:3, 2:6, 2:10. Této dvojici podlehli o kolo dříve i Matěj Kubín ve dvojici s Ondrou Horákem (ten nakonec překvapivě vyhrál celý turnaj ve dvouhře), když prohráli 4:6, 3:6. V předkole Matěj s Ondrou porazili pár Bollog – Rodák ve dvou setech 6:3, 6:2.                                    Do turnaje byl přihlášen i Matěj Cerhák, který se však nakonec neprezentoval a nemůže se tak zúčastnit o tomto víkendu dalšího turnaje kategorie „C“ ve Frýdku – Místku, na který byl řádně přihlášen.

Svého prvního turnaje v zimní halové sezóně v ČR se zúčastnil i Laco Lörincz, od kterého si náš klub hodně slibuje zejména při jarních ligových utkáních smíšených družstev MŽ. Obdržel volnou kartu na „B“ turnaj SŽ ve Zlíně – Mladcová, kde však prohrál hned na úvod svůj zápas s Michalem Kavanem z Kroměříže. I když po prohraném prvním setu zabojoval a druhý set vyhrál, v setu třetím už dominoval jeho soupeř a Laco nakonec prohrál 2:6, 6:2, 1:6. Ve čtyřhře ve dvojici s Danielem Hufem ze Zlína nejdříve v 1. kole přehráli sehranější dvojici Najman – Podsedník 7:6, 6:4, ale pak narazili na nejvýše nasazený pár Vitásek – Bartoň a po výsledku 0:6, 4:6 se s turnajem rozloučili.

O nadcházejícím víkendu na turnaji kat. „C“ mladších žáků ve Frýdku – Místku budou náš klub tentokrát reprezentovat David Michut, Tomáš Pavlica a Standa Řezáč, Sabina Richtrová bude potom o další body do žebříčku starších žákyň bojovat v Přerově na turnaji kat. „B“.                                  Všem opět přejeme hodně úspěchů!