Jdi na obsah Jdi na menu
 


Na JOKRA CUPu bez úspěchu:

Ani druhý týden turnajové zimní halové sezóny našim mladším žákům nepřinesl výraznější úspěch.


V „domácí“ Synot Tip Hall se konal o uplynulém víkendu turnaj kategorie „C“ mladších žáků, na kterém se představili čtyři naši zástupci. Nejlépe si vedl Tomáš Pavlica ( 15 b.), který na turnaji obhajoval pozici 6. nasazeného hráče a svou roli splnil postupem mezi posledních osm hráčů turnaje. V 1. kole porazil 6:0, 6:3 Filipa Jaškovského (TK Na Dolině – 9 b.), v osmifinále potom 6:0, 6:2 Tomáše Hrachovce  (Frenštát p. R. – 4 b.). Ve svém prvním čtvrtfinále v kariéře byl už potom nad Tomášovy síly 3. nasazený  Jakub Mrlina (DEZA Val. Mez. – 20 b.) – Tomáš mu podlehl 4:6, 3:6, když doplatil zejména na menší zkušenosti z podobných zápasů. Ve výborné formě se představil na turnaji také Matěj Cerhák ( 6 b.).   V 1. kole dosáhl pěkného úspěchu, když vyřadil 9-ti bodového Lukáše Zpěváka z Otrokovic po boji výsledkem 7:6 (5), 1:6, 10:6. O postup do čtvrtfinále potom nastoupil Matěj proti nasazené jedničce Dominiku Zapletalovi z Prostějova (30 b.) a nebyl daleko od největší senzace turnaje. Po srdnatém a bojovném výkonu nakonec svému o mnoho tenisově zkušenějšímu soupeři podlehl až  v závěrečném supertiebreaku 3. setu (6:3, 2:6, 5:10).  Oba naši hráči tak poznali, že se dá hrát i s těmi nejlepšími a dosažené výsledky jsou pro ně velkým povzbuzením do dalších turnajů . Svůj debut v kategorii mladšího žactva se povedl Matěji Kubínovi ( 1 b.). Svému soupeři - Tomáši Tvrdému ze Zašové ( 9 b.) sice v předkole podlehl, avšak až po tuhém boji – 6:1, 6:7 (4), 3:10, když v tiebreaku 2. setu byl velmi blízko svému prvnímu vítězství v mladších žácích. I Matěj zaslouží za bojovnost pochvalu.  Na nepřízeň losu tentokrát doplatil nejvíce Vojta Borák ( 9 b.), který v 1. kole hladce podlehl pozdějšímu suverénnímu vítězi celého turnaje – velké slovenské naději Lukáši Palovičovi       (r. 2002), který je registrován v TK AGROFERT Prostějov.

Našim hráčům se moc nevedlo ani ve čtyřhrách, když přes 1. kolo prošel pouze Matěj Cerhák se svým spoluhráčem Jakubem Kramným ( 9 b. – Family Tennis Ostrava), další kolo už bylo však i nad jejich síly.

 

Sabina Richtrová sbírala  o uplynulém víkendu cenné zkušenosti na turnaji starších žákyň kategorie „B“ ve Šlapanicích u Brna, kde postoupila do 2. kola ve dvouhře i ve čtyřhře.

 

Seriál halových turnajů pokračuje od neděle 18. 12. sdruženým halovým okresním přeborem mladších žáků ve Frýdku – Místku, kterého se zúčastní z našeho oddílu Tomáš Pavlica, Vojta Borák, Standa Řezáč a Matěj Cerhák, svou zimní halovou sezónu zde zahajují rovněž Dominik Holiš a Tomáš Šustáček. Po chlapcích tentokrát JOKRA CUP v rožnovské Synot Tip Hall přivítá děvčata, o své další body do žebříčku zde bude bojovat i Sabča Richtrová.

Přejeme všem našim hráčům na turnajích mnoho úspěchů !!!