Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kolo před koncem mají MŽ jistotu postupu na MČR, SŽ si ale boj za postupem do ligy nečekaně zkomplikovali:

19. 6. 2012

Přispělo k tomu naše hladké vítězství nad posledním celkem tabulky z Vratimova poměrem 8:1, o které se přičinili svými vítězstvími ve dvouhrách Lacko Lörincz, Dominik Holiš, Matěj Kubín, Sabina Richtrová a Eva Čecháková, nedařilo se pouze Tomáši Pavlicovi. Ve čtyřhře přidali další body páry Lörincz - Kubín, Holiš - Pavlica a Richtrová - Čecháková. Obzvláště je třeba ocenit nebojácný a bojovný výkon Matěje Kubína, který se nezalekl silnějších protivníků a svůj debut v ligové soutěži zvládl excelentně.

Na absenci dvou hráčů základní sestavy (Tomáš Šustáček, David Michut) ovšem v sobotu nakonec doplatilo naše „A“ družstvo SŽ, které přivítalo na domácích kurtech v přímém souboji o postup do nejvyšší soutěže silné družstvo TK DEZA Valašské Meziříčí „B“. I když všichni hráči bojovali ze všech sil, nakonec naše družstvo odešlo poraženo nejtěsnějším výsledkem 4:5, když o tomto výsledku rozhodl až závěrečný supertiebreak poslední čtyřhry chlapců, ve které Lörincz s Holišem podlehli po boji svým soupeřům v poměru 8:10. I když naše děvčata splnila svůj úkol a proti slabším soupeřkám uhrála povinné 3 body, chlapci přidali zásluhou Holiše pouze jeden (neúspěšní byli Lörincz, Pavlica, Řezáč a obě čtyřhry). Touto porážkou jsme si zkomplikovali cestu za vysněným cílem – postupem do nejvyšší soutěže této věkové kategorie. Před posledním sobotním kolem mají 3 družstva v tabulce 5 vítězství a 1 porážku, přičemž skóre hovoří jednoznačně v náš prospěch. Musíme tedy v sobotu na dvorcích VD Start Ostrava „A“ povinně vyhrát a  bez ohledu na zbývající výsledky je postup náš! Úkol to ovšem bude i vzhledem k marodce našich hráčů přetěžký, náš poslední soupeř  má dobrý kádr, jen o jednu porážku více jako my a v tabulce je hned na 4. místě. Doufejme, že v sobotu však nakonec vše dobře dopadne.

Naše „B“ družstvo SŽ si mělo zajet pro povinné body na dvorce do Kopřivnice. Ve značně okleštěné sestavě však nakonec prohrálo s místním „B“ družstvem 4:5, když body uhráli pouze Matěj Kubín, Lenka Vašenková a Dominika Hastrmanová ve dvouhrách, která přidala i poslední bod spolu s Vanesou Krbovou ve čtyřhře. Naopak neúspěšní byli Patrik Mikulenka a Danielové Dostál a Kašpar, stejně jako obě čtyřhry chlapců.

Již své čtvrté vítězství zaznamenali naši nejmladší tenisté – tentokrát jednoznačně zvítězili na kurtech Beskydského tenisového klubu „B“ 9:1. Úspěšní byli: 2x Anetka Chudějová, 2x Amálka Vyjídáková, 2x Patrik Šupina a 1x Terezka Křenková, ve čtyřhře potom dvojice Chudějová -  Křenková a Vyjídáková – Šupina. Našemu družstvu tak zatím patří z 11 účastníků v  tabulce jedno kolo před koncem krásné 6. místo.

O nadcházejícím víkendu dlouhodobé soutěže družstev pro letošek skončí. V sobotu budeme napjatě očekávat zejména výsledek  utkání našeho „A“ družstva SŽ, které bude bojovat v Ostravě o vítězství v oblastním přeboru a již zmíněný postup do nejvyšší soutěže SŽ pro příští soutěžní ročník. Nově vytvořené „B“ družstvo SŽ zakončí své úspěšné účinkování v oblastní soutěži v domácím prostředí s celkem TO TJ Milo Olomouc. V neděli potom budou hrát obě družstva MŽ i babytenisté svá poslední utkání v domácím prostředí. „A“ družstvo RTK přivítá v ligové soutěži „A“ družstvo Přerova, v utkání „B“ družstev se střetne RTK s Novým Jičínem. Družstvo babytenistů se v neděli odpoledne utká se silným družstvem TK DEZA Valašské Meziříčí „A“.

 Při příležitosti posledního kola mistrovských soutěží družstev a vzhledem ke skutečnosti, že všechna naše družstva budou hrát v neděli svá poslední utkání v domácím prostředí, bude na neděli 24. 6. připraveno odpoledne v areálu fotbalového stadiónu společné posezení se všemi hráči, rodiči a příznivci RTK s  předběžným zhodnocením soutěží družstev. Všechny tímto proto srdečně zveme tuto neděli do areálu RTK. Přijďte již od rána podpořit naposled v letošním soutěžním ročníku naše mladé tenisty v posledním kole jejich náročné dvouměsíční soutěže družstev a poděkovat jim tímto za dosažené výsledky!!!

 

 

Náhledy fotografií ze složky Družstva 2012, MŽ - RTK -Vratimov