Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jokra Cup se domácím hráčům moc nevydařil.

14. 12. 2010

Druhý turnaj zimní halové sezóny mladších žáků pod názvem Jokra Cup se konal na domácích kurtech v Synottip hall. Los tentokrát zástupcům našeho klubu celkem přál, snad s výjimkou Dominika Holiše, který jako 14. nasazený hráč turnaje po prvním volném kole narazil hned na prvního nenasazeného hráče turnaje – Davida Michuta z TENIS Rožnov, kterému nakonec  těsně podlehl 4:6, 6:1, 8:10. I když byl Dominik v zápase aktivnější, nakonec doplatil stejně jako před týdnem ve Zlíně na větší množství vlastních chyb a přílišnou nervozitu. Turnaj ve dvouhře tak pro něj skončil překvapivě již v sobotu. Tomáš Šustáček opět ukázal, že přechod z kategorie babytenisu do mladšího žactva zvládl výborně. V prvním kole v derby dvou hráčů RTK porazil Matěje Cerháka 6.3, 6.1, ve druhém pak statečně vzdoroval 11. nasazenému hráči turnaje Cao Xuan Hoang, kterému nakonec  podlehl po vynikajícím nadšeném a bojovném výkonu 5:7, 4:6, kdy se v 1. setu probojoval dokonce k setbolu. Rovněž Matěj Cerhák se nemusel za svůj předvedený výkon rozhodně stydět. Opět se nedařilo Vojtovi Borákovi, který podlehl především zásluhou mnoha vlastních chyb a špatného servisu o rok mladšímu soupeři Borisi Jánošíkovi ze Slovenska po setech 5:7, 0:6. Vojtovi scházela i větší bojovnost, zvláště ve druhém setu. Úspěšný vstup do vyšší soutěžní kategorie se podařil Tomáši Pavlicovi, který v prvním kole porazil stejně starého soupeře z TK SK Zlín Adama Nováka po dobrém výkonu hladce6:2, 6:1, ve druhém kole však měl velmi těžkého soupeře – 3. nasazeného a pozdějšího semifinalistu turnaje Pavla Černotu z TTC Rožnov, kterému podlehl 0:6, 1:6. I tak je Tomův předvedený výkon příslibem do dalších turnajů.

Ve čtyřhrách dosáhli největšího úspěchu Dominik Holiš se svým spoluhráčem s Frýdlantu Ondrou Závadou, když došli až do semifinále tohoto kvalitně obsazeného turnaje, když v nádherném boji o finále je zastavili až 1. nasazení a pozdější vítězové čtyřhry a finalisté dvouhry pár Kovařík – Lušovský poměrem setů 4:6,4:6. Na své cestě do semifinále vyřadili Dominik s Ondrou v 1. kole zašovsko-rožnovský pár Tomáš Tvrdý, Matěj Cerhák 6:1, 6:2 a ve čtvrtfinále nasazený sehraný ostravský pár Martin Poljak , Filip Šenk 6:3, 7:5. Vojta Borák ve dvojici s Tomášem Pavlicou měli těžký los hned na úvod, když podlehli  dobrému páru  Cao Xuan Hoang, Ivo Samek hladce 1:6, 0:6. Heroický výkon předvedli ve čtyřhře Tomáš Šustáček, který vytvořil deblový pár s Davidem Michutem. Do 2. kola postoupili skrečí svých soupeřů a tam v nervydrásajícím souboji plném emocí podlehli 2. nasazeným – páru Kryštof Krmaschek, Vojtěch Merta z Frýdku-Místku až v závěrečném superteibreaku 1:6,7:6 (5),8:10, když ve druhé setu už prohrávali 1:5! Za svůj bojovný výkon si zaslouží oba velkou pochvalu.

Body z turnaje v Rožnově:

Dominik Holiš  0+18, Tomáš Šustáček  13+0,  Tomáš Pavlica  13+0, Vojta Borák  a  Matěj Cerhák  0+0.

 

Příští týden se tři naši kluci - Vojta Borák, Tomáš Šustáček a Tomáš Pavlica – zúčastní ve Frýdku-Místku sdruženého okresního přeboru. Dívky - Sabča Richtrová, Terezka Najmanová a Domča Kramolišová budou bojovat tak jako tento týden kluci na domácím prostředí v Rožnovské Synot Tip Hall. Přejeme všem mnoho úspěchů a co nejvíce získaných bodů!                                                                                                   

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář