Jdi na obsah Jdi na menu
 


Halové mistrovství ČR – Sabina Richtrová mezi 16 nejlepšími

Ve dnech 21. – 24. 1. 2012 se konalo halové mistrovství ČR mladšího žactva.

V kategorii chlapců náš klub zastoupení neměl, v kategorii děvčat nás reprezentovaly na dvorcích TK Sparta Praha Sabina Richtrová a Eva Čecháková. Na tomto turnaji hrál více než jindy roli los. Ten přál rozhodně více Sabině, která měla v 1. kole Lucii Bacíkovou z Tábora (15b.), se kterou si podle očekávání poradila snadno 6:1, 6:3. V dalším kole musela ale pro nachlazení vzdát své další soupeřce, 6. nasazené domácí hráčce Karolíně Beránkové (45 b.). I přesto však Sabina získala za jedno uhrané kolo do své žebříčkové klasifikace cenných 83 bodů. Eva Čecháková hned v 1. kole narazila na jednu z nejtěžších soupeřek  – 4. nasazenou Annu Kynčlovou  z Prostějova (60b.), proti které ale neuhrála ani game.

 

Nejhorší možný los potom „vyfasovaly“ naše mladší žačky ve čtyřhrách. Sabina spolu se svou spoluhráčkou Adélou Josefovou totiž narazily hned v prvním kole na 1. nasazenou dvojici  Lucie Kaňková – Anna Kynčlová, které podlehly hladce 0:6, 0:6,  Eva spolu s Natálií Slezákovou uhrály alespoň dva gamy a 2. nasazené dvojici Barbora Cajthamlová – Sabina Drábková podlehly poměrem setů 2:6, 0:6.

 

O nadcházejícím víkendu se naši mladší žáci zúčastní  v Synot Tip Hall dalšího z turnajů kategorie „C“ ze seriálu JOKRA CUPu (Tomášové Šustáček a Pavlica a Matějové Cerhák a Kubín). Sabina Richtrová pokračuje ve své turnajové šňůře, kdy je přihlášena na halový oblastní přebor starších žákyň do Frýdlantu n. O.