Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dominik Holiš zakončil letošní kalendářní rok turnajem v Havířově

29. 12. 2010

V prvních dvou kolech porazil dva nadějné mladé hráče – Radima Urbana z TK Slavia Orlová 6:3, 6:0 a Františka Cyrila Šlachtu z Beskydského tenisového klubu 6:2, 6:2. Ve čtvrtfinále potom narazil na 3. nasazeného hráče a pozdějšího vítěze turnaje vietnamského původu – Cao Xuan Hoang, kterému Dominik po dobrém výkonu a krásném tenisu nakonec podlehl 2:6, 6:2, 3:10, když doplatil především na svůj slabší servis, čehož dokázal jeho silovější protivník beze zbytku využít.
Své zklamání z vyřazení v singlu však Dominik nakonec dokonale vyvážil svým turnajovým vítězstvím ve čtyřhře, kde vytvořil dvojici spolu s Filipem Unzeitigem ze Slavičína (12 b.). Jako nasazený pár č. 3 prošli turnajem beze ztráty jediného setu a svou aktivní hrou nedali svým třem soupeřům šanci a zaslouženě triumfovali.
I když měl Dominik před turnajem určité obavy z přechodu z tvrdého povrchu na tradičně zrádnou antuku v Havířově, postupně se rozehrál k velmi dobrým a slibným výkonům a své bodové konto rozmnožil dalšími 20 body za dvouhru a 27 body za vítězství v deblu.

Máme-li hodnotit první uplynulý měsíc nové halové sezóny z pohledu předvedených výkonů našich mladých hráčů na turnajích , pak musíme být s dosaženými výsledky nadmíru spokojeni a přát si, aby mladí tenisté RTK dále pokračovali v nastoupeném trendu, nadále úspěšně reprezentovali RTK a rozšiřovali svá bodová konta na dalších turnajích i v následujícím roce, třeba hned na oblastních halových přeborech ve dnech 15. – 17. 1. 2011, které se konají pro chlapce ve Vendryni u Třince (areál Vitality Slezsko) a pro dívky na domácích dvorcích v Synot Tip Hall..

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář