Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dominik a Vojta ve finále deblu v Poličce!

Cenného výsledku dosáhli mladší žáci na turnaji kategorie „C“ v Poličce. Dominik Holiš a Vojta Borák jako nasazená dvojice č. 2 toto své nasazení potvrdila a své přemožitele našla až ve finále. V prvním kole porazili Dominik s Vojtou silnou dvojici Gangov (TK Natali), Jelínek (Polička) 7:5, 6:2, když v prvním setu již prohrávala naše dvojice 1:4. V semifinále  nedali šanci 9-bodovému páru Vymazal (Uničov), Jílek (Polička) a po bezchybném výkonu postoupili výsledkem 6:2, 6:1 do finále proti největšímu favoritovi turnaje a finalistům dvouhry  – dvojici Skutil (TC Brno -30b.), Palán (TJ Slovan Hodonín-20b.). Finále debla se hrálo až na úplný závěr tohoto kvalitně obsazeného a velmi dobře organizačně připraveného turnaje a průběh zápasu byl jeho opravdovým vyvrcholením. Dominik s Vojtou se svých fyzicky zdatnějších soupeřů nezalekli a po nadějném začátku (2:0, 3:3) nakonec podlehli v 1. setu 3:6. Ve druhém setu na soupeře „vlétli“ a po krásných deblových výměnách se dostali naši hráči do vedení až 5:1 (!). Od této chvíle soupeř změnil taktiku, oba jeho hráči se zatáhli až za základní čáru a vysokými liftovanými míči činili našim menším hráčům značné problémy. Nakonec bohužel naši hráči své vysoké vedení ztratili, soupeř srovnal na 5:5, Dominik s Vojtou ještě zabojovali, vedli 6:5, nicméně nakonec podlehli po dlouhém a vyrovnaném boji, kdy praskaly nejen struny na raketách našich hráčů, ale i nervy soupeřů, v tiebreaku druhého setu 3:7, ale za své účinkování ve čtyřhře na tomto turnaji zaslouží velkou pochvalu. Nutno přihlédnout i ke skutečnosti, že  Dominik odehrál v neděli celkem 9 setů! Za svou  finálovou účast si oba připsali na své konto po 20 bodech.
Ve dvouhře byl Dominik nasazen jako hráč číslo 3. Po volném prvním kole porazil v kole druhém Lukáše Nekvindu (9b.) z České Třebové jednoznačně 6:0, 6:1, ve druhém narazil na domácího favorita, 7. nasazeného Zdeňka Jílka (9b.). Dominik se nenechal znervóznit bouřlivou atmosférou u kurtu a zvítězil 6:2, 6:1. Postoupil do semifinále, kde jej čekal 2. nasazený Dominik Palán z Hodonína. V nejkrásnějším a nejdelším utkání celého turnaje Dominik bojoval ze všech sil. První set prohrál 3:6, druhý stejným poměrem vyhrál, když ho nevyvedly z míry ani neustálé protesty jeho soupeře. V supertiebreaku 3. setu po jeho vyrovnaném průběhu (3:3, 5:5, 7:7) nakonec podlehl smolně 7:10. Oba hráči skončili utkání značně vyčerpáni a Dominik  si za svůj výkon vysloužil uznání řady přítomných. Škoda, chybělo málo a  Dominik si mohl zahrát finále! I tak získal pěkných 27 bodů do své bodové klasifikace.
Vojtovi se opět ve dvouhře nedařilo a podlehl v prvním kole nadějnému mladému hráči TK Choceň Jiřímu Unzeitigovi po výsledku 3:6, 2:6, když doplatil zejména na svou nerozehranost v souvislosti s přechodem na antuku a také na špatný servis a více nevynucených chyb. Své zklamání z vyřazení ve dvouhře pak ale dokonale odčinil výborným výkonem ve čtyřhře.
Turnaje v Poličce se trvale těší u našich hráčů velké oblibě, zejména pro svou přátelskou atmosféru, dobrou organizaci a vstřícným  přístupem k hráčům. I přes větší vzdálenost tento turnaj můžeme všem našim hráčům vřele doporučit.