Jdi na obsah Jdi na menu
 


DEZA KADET TROPHY 2011 – mladší žáci, turnaj kategorie „B“

Zimní halová sezóna mladších žáků pokračovala turnajem kategorie „B“ ve Valašském Meziříčí, kterého se zúčastnili 3 zástupci našeho klubu – Dominik Holiš, Tomáš Šustáček a Tomáš Pavlica.
 

Ve dvouhře překonal nástrahy 1. kola pouze Tomáš Šustáček, který porazil poměrně snadno Jakuba Kozubka z TK SC Ostrava 6:4, 6:1. Nepřízeň losu se pak projevila opět v plné míře, kdy hned v dalším kole Tomáš „vyfasoval“ největšího favorita a pozdějšího vítěze turnaje, jednoho ze tří nejlepších mladších žáků své věkové kategorie v republice Davida Sedláře z Brna, kterému hladce podlehl. Herní zkušenosti, které  v tomto zápase Tomáš získal, jsou však k nezaplacení. S  turnajem ve dvouhře se překvapivě hned již v 1. kole rozloučil Dominik Holiš, který  za celý zápas nenašel zbraň na velmi talentovaného Dana Gregoroviče z Kyjova, kterému podlehl až příliš krutě 2:6, 0:6.  Soupeř hrál naprosto bez chyb, soustředěně a Dominikovi nic nedovolil. Tomáš Pavlica v 1. kole narazil na zkušenějšího soupeře 12-ti bodového Matěje Poloučka ze Slavkova u Brna. Tomáš bojoval, vyhrál 1. set 6:3, ale potom se již projevila větší zkušenost jeho soupeře, který utkání otočil a Tomáš v dalších setech podlehl 3:6, 1:6 a byl z turnaje ve dvouhře vyřazen.

Ve čtyřhrách se našim klukům dařilo a v těžké konkurenci postoupili do čtvrtfinále. Pěkný úspěch dosáhl zejména Dominik Holiš s Tomášem Šustáčkem, kteří porazili velmi silný pár Mrlina (15b.), Samek (20b.) po výborném výkonu 6:3, 6:4. Následně v boji o semifinále sice podlehli 25-bodovým hráčům Kovařík, Filo 4:6,2:6, ale po celý zápas drželi se svými soupeři krok. Škoda stavu 4:4 a 40:0 pro naše hráče v prvním setu – kdyby se Dominikovi se Šustym podařilo v 1. setu zvítězit, mohlo by to být ještě zajímavější. I tak však  byli přítomnými diváky za předvedený výkon odměněni potleskem.  Tomáš Pavlica se svým spoluhráčem Kryštofem Kahánkem v 1. kole zabojovali a po prohraném 1. setu otočili utkání se svými soupeři Kubou Holíkem (12b.) z TK DEZA Val. Meziříčí a Vojtou Zoubkem (9b.) z Baníku Ostrava a zvítězili 4:6,6:2,6:3.  Ve čtvrtfinále už však byl nad jejich síly 2. nasazený pár turnaje - 30-ti bodoví hráči – Jan Macharáček (Zlín) a Martin Bugaj (Uherské Hradiště). Tomáš s Kryštofem sice podlehli 0:6,1:6, ale i pro ně byl zápas s velmi silným soupeřem dalším zdrojem zkušeností.

Získané body našich zástupců na turnaji kategorie „B“ ve Valašském Meziříčí:
Tomáš Šustáček    24  +  24,  Dominik Holiš   0  +  24,   Tomáš Pavlica   0   +   24

O nadcházejícím víkendu se naši mladší žáci zúčastní dalšího turnaje kategorie „C“ na domácí půdě v Synot Tip Hall, kde Rožnovský tenisový klub pořádá od soboty do pondělí kvalitně a bohatě obsazený turnaj „O valašský pohár“.

Všem našim zástupcům přejeme mnoho úspěchů , krásné sportovní zážitky a všechny ostatní příznivce tenisu rádi přivítáme o víkendu v Synot Tip Hall !!! Přijďte naše mladší žáky v jejich boji  o další body povzbudit !

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář