Jdi na obsah Jdi na menu
 


David Michut vítězem turnaje v Trojanovicích, spolu s Tomášem Pavlicou vyhráli i čtyřhru:

14. 3. 2012

Celý turnaj jednoznačně ovládl a roli nasazené jedničky potvrdil David Michut, který zvítězil jak v soutěži jednotlivců, tak i čtyřher. David v 1. kole porazil Petra Šindlera z Nového Jičína (9 b.) 6:2, 6:0, ve druhém domácího zástupce Jakuba Dobiáše  (4 b) hladce 6:0, 6:0 a v semifinále v dalším letošním derby zápase dvou hráčů RTK Tomáše Pavlicu  (15 b.) 6:3, 6:1. Ve finále potom nedal David nejmenší šanci druhému nasazenému hráči turnaje Lukáši Drdlovi z Prostějova (15 b.) a snadným vítězstvím 6:1, 6:1 si připsal své první turnajové vítězství v této sezóně. Svůj triumf na tomto turnaji potom ještě vyšperkoval vítězstvím ve čtyřhře, když spolu se svým klubovým spoluhráčem Tomášem Pavlicou zvítězili v soutěži čtyřher. V semifinále porazili jako 1. nasazený pár dvojici Horák – Galuška 6:3, 6:0 a ve finále zašovsko-meziříčskou dvojici Tvrdý – Mikulák 3:6, 7:6, 1:0, když druhý set a porážku odvraceli až v tiebreaku a následné vítězství vybojovali až v závěrečném supertiebreaku. 

  Tomáš  Pavlica (nasazený jako č. 3) rovněž splnil postupem do semifinále svou úlohu, když v 1. kole porazil nebezpečného Davida Mišťúrika (TC Staré Město – 9 b.)  6:3, 6:3 a ve čtvrtfinále po boji výsledkem 6:2, 3:6, 1:0 velmi talentovaného Ondřeje Horáka (SK LAMA o.s.), který v 1. kole vyřadil třetího našeho zástupce v turnaji Matěje Cerháka, když 1. set ztratil Matěj až v tiebreaku, ve druhém pak už ale podlehl hladce 1:6. Do čtyřhry se Matěj nepřihlásil.  Davidovi a Tomášovi k dosaženým výsledkům na turnaji gratulujeme!!!

Dominik Holiš a Sabina Richtrová tentokrát na turnajích kategorie „B“ zůstali za očekáváním a svými výkony zklamali.

Dominik Holiš se zúčastnil turnaje v Jihlavě a po měsíčním turnajovém půstu se mu nepodařilo navázat na dobré výkony z turnaje v Ostravě. Jako nasazený hráč č. 6 měl v 1. kole volný los, ve druhém vyřadil hladce Jana Hrubce z I. ČLTK Praha (12 b.) 6:0, 6:1. V sobotu pak ještě spolu s Vojtou Zoubkem porazili v 1. kole čtyřhry domácí dvojici Koukal - Vondrák 6:4, 6:0. V neděli ovšem Dominik nenašel v zápase o postup do čtvrtfinále za celý zápas zbraň na taktickou hru Lukáše Brücknera (TK AGROFERT Prostějov – 20 b.), kterému po slabém výkonu podlehl 0:6, 3:6. Neúspěch v soutěži jednotlivců se potom následně projevil na Dominikovi i ve čtyřhře, kde ve čtvrtfinále podlehli s Vojtou po velmi pasivní hře, která měla se čtyřhrou jen málo společného, pozdějším finalistům turnaje dvojici  Podsedník – Steinhauser  5:7, 2:6, když zejména v 1. setu nevyužili nadějné vedení 3:0, 4:2 a 6:5. Jednou z příčin Dominikova nedělního herního výpadku byla bezpochyby i jeho delší účast na sobotní hráčské párty, kterou pro všechny hráče turnaje uspořádal ve velkém stylu sponzor turnaje a majitel ubytovacího komplexu Mlýnhotel pan Blažka. Na turnaj byl přihlášen původně i Tomáš Šustáček, který se však nakonec  těsně před prezentací z turnaje odhlásil.

Pozici  3. nasazené hráčky neobhájila na betonových dvorcích ŽLTC Brno Sabina Richtrová, když hned v 1. kole překvapivě podlehla Kláře Ondrejčekové (TK Radegast – 12 b.) ve třech setech, když po prvním vyhraném setu dokázala uhrát do konce zápasu již jen dva gamy a prohrála tak 6:4, 0:6, 2:6. Sabině se nedařilo ani ve čtyřhře, když se svou spoluhráčkou Natálií Slezákovou z TK SK Zlín podlehly jako druhý nasazený pár v semifinále ostravsko-kyjovské dvojici Šebestová – Polešovská 4:6, 4:6. Předtím do semifinále postoupila Sabča se svojí spoluhráčkou čtvrtfinálovou skrečí dvojice Kuchařová – Pluhařová, které k tomuto utkání nenastoupily.

O tomto víkendu jsou na turnaj kategorie „C“ mladších žáků do Frýdku – Místku přihlášeni Matějové Cerhák a Kubín spolu se Standou Řezáčem, Tomáš Pavlica se zúčastní turnaje kategorie „C“ starších žáků v Teplicích nad Bečvou, kde svou účast rovněž zvažuje Dominik Holiš. Na turnaji nejvyšší kategorie „A“ starších žaček ve Zlíně figurují zatím na pozicích náhradnic Sabina Richtrová a Eva Čecháková.