Jdi na obsah Jdi na menu
 


Další úspěch mladších žáků RTK!

Dalšího pěkného výsledku dosáhli o tomto víkendu na turnaji ve Frýdku-Místku naši nejlepší mladší žáci – Dominik Holiš a Tomáš Šustáček. Oba se probojovali do semifinále singlu tohoto kvalitně obsazeného turnaje kategorie 6 a navíc společně jen těsně podlehli až ve finále čtyřhry  oběma finalistům soutěže jednotlivců. I tak si ale Dominik s Tomášem přivezli z Frýdku-Místku každý dva krásné poháry.

 

p1180990.jpg

Obzvláště je třeba vyzdvihnout další skvělý výsledek Tomáše Šustáčka, který na své cestě turnajem dokázal vyřadit pod odborným dohledem své trenérky Hanky Vaculínové mimo jiné i 3. nasazeného domácího spolufavorita turnaje Filipa Šenka (20 b.). Dominik Holiš splnil postupem mezi 4 poslední hráče turnaje svou roli nasazené čtyřky. Ve finále deblu byli naši hráči svým soupeřům více než rovnocenným protivníkem, nakonec se však štěstí přece jen od nich odvrátilo zády, když Dominik s Tomášem podlehli až v rozhodujícím supertiebreaku 3. setu. Jejich výkon je však velkým příslibem do budoucna i v souvislosti s jarními zápasy   soutěže družstev, kde bude naše družstvo bojovat o postup do nejvyšší soutěže mladšího žactva - WILSON ligy.

p1180986.jpg

Náš klub ve F-M zastupovali ale i další hráči. Pěkného výsledku dosáhl Tomáš Pavlica, který v 1. kole vyřadil snadno 6:2, 6:2 silného 9-ti bodového hráče z Kopřivnice Ondřeje Štěpána. V dalším kole doplatil na nepřízeň losu, když po vyrovnaném 1. setu nakonec podlehl 2. nasazanému Martinovi Poljakovi z Ostravy 4:6, 0:6. Srdnatý a bojovný výkon předvedl i Matěj Cerhák, který v souboji dvou Matějů podlehl svému o 2,5 let staršímu a zkušenějšímu soupeři Matěji Stavinohovi z Ostravy Nové Vsi v utkání plném zvratů 4:6, 6:7(5). Opět se nedařilo Vojtovi Borákovi, který prohrál v 1. kole s Borisem Jánošíkem z TK DEZA Valašské Meziříčí dvakrát 3:6. Nezdařila se mu tak odveta za prosincový turnaj v Rožnově p. R., kde rovněž se stejným soupeřem prohrál v 1.kole. Škoda, soupeř byl k poražení. Snad se už příště bude dařit lépe.
Své zklamání z vyřazení ve dvouhře Vojta nakonec znovu částečně odčinil ve čtyřhře, kde si zalaškoval los a do předkola svedl proti sobě zástupce našeho klubu. Šťastnější nakonec byl pár Borák – Pavlica, kteří porazili Cerháka se Šafránem  výsledkem 6:3, 6:3. V dalším kolem už Vojta s Tomem nestačili na pozdější vítěze turnaje a s párem Merta – Pavelka prohráli 0:2 na sety.

p1180999.jpg


Body našich hráčů z turnaje ve F-M:
Holiš   27  +  20,   Šustáček  27  +  20,   Pavlica  14  +  10,   Borák  0  +  10,  Cerhák  0  +  0

Všechny výsledky našich hráčů naleznete na www.cztenis.cz/mladsi-zactvo/jednotlivci.

Všem našim hráčům děkujeme za bojovnost a snahu, gratulujeme k dosaženým výsledkům a přejeme mnoho dalších úspěchů ať už tento víkend na turnaji kategorie „B“ ve Valašském Meziříčí nebo příští  týden na „domácím“ turnaji kategorie „C“  -  „Valašský pohár“ v Synot Tip Hall.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář