Jdi na obsah Jdi na menu
 


Cíhová ovládla rožnovský turnaj!

Od pátkuObrazek 11.12. probíhal v Synot Hall turnaj nejvyšší kategorie "A" mladších žaček. Vítězkou se stala hráčka TK Tábor Denisa Cíhová, která si v dnešním odpoledním finále hladce poradila s Anastasií Detiuc 6:1, 6:1 a po včerejší výhře ve čtyřhře, kde společně s Žanetou Maťhovou z TK Agrofert Prostějov vyhrála nad párem Koplová - Detiuc, si odváží z Rožnova triumfy z obou soutěží. Více...


TURNAJ Českého tenisového svazu – MLADŠÍ ŽÁKYNĚ KATEGORIE „A“ měl vynikající úroveň

 

Agilní Rožnovský tenisový klub byl pověřen uspořádáním jednoho z turnajů okruhu Českého tenisového svazu kategorie mladších žákyň,  které jsou v zimní sezoně pořádány v kategorii „A“ pouze v počtu tří v celé České republice.

 

Protože to byl první turnaj začínající zimní halové sezony, byl o něj velký zájem, i když chřipkové období několika hráčkám účast znemožnilo.  Kvalitou (kategorie 13) patřil mezi nejvýše hodnocené turnaje. V kategorii A se turnaje hrají způsobem kvalifikace, ve které je zařazeno 16 hráček a z těchto pouze 4 nejlepší postoupí do hlavní soutěže. Hlavní soutěž je v počtu 32 hráček ve dvouhrách a 16 párů ve čtyřhrách.

 

Celková sportovní úroveň turnajů byla velmi kvalitní a bylo s obdivem sledovat, co mladší žákyně ve věku 10 až 12 let již z tenisu umí a jak jsou schopny použít v zápase techniku úderu nacvičenou při tréninku.

 

Do závěrečných bojů ve dvouhrách se probojovaly 4 nejvýše nasazené hráčky. V prvním semifinále mezi hráčkami Koplovou Terezou (Zlín) a Cíchovou Denisou (Tábor) - zvítězila Cíchová 4/6, 6/3, 6/2 a ve druhém semifinále mezi hráčkami Maťhovou Žanetou (Prostějov) a  Detiuc Anastasia (I. ČLTK Praha)– zvítězila Detiuc 2/6, 6/1, 6/3.

 

Ve finálovém zápase se prosadilo silové pojetí hry a překvapivě zvítězila Cíchová Denisa poměrem 6/1, 6/1.

 

Ve finále čtyřhry se taktéž potvrdilo tvrdé nasazení hráček Maťhové a Cíchové, které zvítězily nad hráčkami Koplovou a Detiuc 6/2, 6/2.

 

V turnaji bojovaly urputně i hráčky pořádajícího klubu, pro které to byl první turnaj po přechodu do této věkové kategorie. A Sabina Richtrová zaznamenala i první zápasové vítězství a slušný přísun bodů do klasifikace. Pro Vandu Štůskovou byla její starší soupeřka ještě nad její síly, ale výborný výkon je příslibem pro další turnaje.

 

 

 

Všem účastníkům se velmi líbilo komplexní a technické vybavení nové moderní víceúčelové sportovní haly Synot Tip Hall a zároveň velmi kladně hodnotili možnosti, které jim byly nabídnuty k využití. Tyto možnosti zahrnovaly tréninky před zápasy, rozcvičování a rozehrávky. V neposlední řadě také dostatek prostor pro převlékání a občerstvení po celý den.

 

Turnaj mladších žákyň kategorie „A“ byl dobře a pečlivě zorganizován a připraven, což také potvrzuje, že všichni účastníci byli nadmíru spokojeni i jejich vyjádření, že se do Rožnova budou rádi vracet.


Výsledky

 

Náhledy fotografií ze složky Mladší žákyně - kategorie A (11.12.09)