Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dostaveníčko elitního tenisového mládí ČR v Rožnově p.Radhoštěm.

V posledních lednových dnech t.r. se stala rožnovská SYNOTTIP HALL přehlídkou toho skutečně nejlepšího,co v kategorii mladších žákyň je možno v celé ČR  uvidět. Agilní Rožnovský tenisový klub,dostal velkou důvěru a bylo mu Českým tenisovým svazem přiděleno uspořádání Halového mistrovství ČR pro rok 2011 v kategorii mladších žákyň. Do Rožnova přijelo 32 nejlepších,nominovaných hráček této věkové kategorie,aby během čtyř hracích dnů odehrály celkem 31 zápasů ve dvouhrách a 15 zápasů ve čtyřhrách a ty nejlepší získaly tituly Mistryň ČR. Je zcela pochopitelné,že se jednalo  o bodově nejvýše postavený turnaj celé sezony – v kategorii 15.

p1020181.jpg

Od zahajovacího prvního kola až po závěrečné souboje o konečné umístění předváděla mladá děvčata hru na vysoké technické,taktické i fyzické úrovni.Přítomní diváci a starší fandové tenise obdivně kroutili hlavami,co taková mladá 10 až 12 letá děvčata již mají z tenisového umění zvládnuté. Je jasné,že po některém vyrovnaném ,ale  nakonec prohraném zápase ukápla nějáká malá slzička. Tak to ve sportu i v životě bývá. Vysoce nutno hodnotit sportovní a bezproblémové chování hráček i jejich doprovodu po celou dobu konání přeborů. Prostě bylo vzorné a dokonale vytvářelo  nádhernou tenisovou atmosféru celého Halového mistrovství ČR .Ve sportu to tak chodí a v tenisu zvláště – zvítězit prostě může pouze jeden a to ten nejlepší.  Nám jako pořadatelům je konečné hodnocení o to  radostnější,že na nejvyšších místech se umístnily i hráčky ,které své první tenisové krůčky se začínaly učit přímo u nás na Valašsku. Ve dvouhře mladších žákyň se Halovou mistryní pro rok 2011 stala Vondroušová Markéta (ČLTK Praha). Na druhém místě se umístila Slováková Anna(Prostějov), která pochází z Vigantic a trénuje v Synottip Hall pod vedením pana Vaška. Mezi posledních 8 se ještě probojovala Vančurová Sára(TK DEZA V.M.) Ve čtyřhrách byly získané ocenění pro náš valašský region ještě o hodně příznivější. Mistrovský titul získala dvojice
Vondroušová,Slováková.  Na třetích místech si ještě bronzové medaile převzaly Vančurová Sára (TK DEZA),Kotlárová Beata(Vitality Slezko) a pár  Bolfová Tereza(Prostějov, ale také z Vigantic trénující v Rožnově pod vedením pana Kavana) -Kynčlová Anna(Pelhřimov).
Mistrovství ČR skončilo,ale Nás pořadatele hřeje ujištění všech účastníků,že se jim na  Valašsku strašně moc líbilo a ža se rádi k nám budou vracet.

p1020182.jpg