Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sen se stal skutečností – MŽ vítězem Sm ligy, SŽ do ní postupují!

26. 6. 2012

O tomto víkendu definitivně zpečetili MŽ i SŽ RTK svoje tříleté snažení, na jejímž konci bylo vítězství našich MŽ v nejvyšší soutěži Sm oblasti a tím i jejich postup na MČR do Zlína mezi absolutní republikovou špičku této věkové kategorie, kde budou bojovat o co nejlepší konečné umístění v konkurenci družstev jako je Prostějov, ČLTK Praha, Neridé Praha, Sparta Praha aj. Tento fantastický úspěch našeho „A“ družstva MŽ vyniká o to více, že jeho zápasová bilance v průběhu 3 let od jeho založení až k vítězství v nejvyšší soutěži je 20:0 (!!!), tzn, že družstvo ani jednou za 3 roky neprohrálo! Podobný případ snad nemá v historii mládežnického tenisu v ČR obdoby. I když tréninkové zázemí, materiálové a finanční podmínky těchto největších tenisových bašt v ČR se s podmínkami našeho klubu absolutně nedají srovnat, jelikož jsou na mnohonásobně vyšší úrovni, jde vidět, že i v daleko skromnějších podmínkách lze cílevědomou a systematickou prací, podpořenou bojovným týmovým duchem, vybudovat kvalitní mladé tenisty, kteří se dokáží úspěšně měřit s těmi nejlepšími. O tom, že nastoupená cesta a dlouhodobá strategie RTK je správná svědčí i skutečnost, že až na malé výjimky jsou hráči našich družstev, startujících v dlouhodobých soutěžích  výhradně členy našeho klubu a pochází z Rožnova či jeho nejbližšího okolí. Samozřejmě vše je podloženo profesionální a obětavou prací trenérů, a to zejména hlavního trenéra „A“ družstva MŽ i SŽ Ing. Jaromíra Mrlíka, dále trenérky Hanky Vaculínové, jakož i kondičního trenéra Bc. Pavla Nováčka. Tito všichni mají lví podíl na dosažených výsledcích a všem patří velký dík. Ten největší však patří všem mladým hráčům a hráčkám, kteří se o tento obrovský úspěch svou tréninkovou pílí zasloužili.

 

Úspěch MŽ byl vyšperkován zároveň i postupem družstva SŽ do nejvyšší soutěže pro příští sezónu. Tento úspěch je o to cennější, že družstvo SŽ bylo svou soupiskou totožné s družstvem MŽ a existuje tedy reálný předpoklad, že se složení družstva podaří udržet i do budoucna.

 

 

V posledním kole dlouhodobých soutěží družstev si v neděli naše „A“ družstvo MŽ poradilo s družstvem z Přerova, za které nenastoupili jeden chlapce a jedna dívka. Vedli jsme tak již před začátkem zápasu 4:0. Další čtyři body přidali po výborných výkonech a hladkých vítězstvích Lacko Lörincz, Dominik Holiš, Tomáš Šustáček a Sabina Richtrová, neuspěli jen ve čtyřhře Tomáš Pavlica s Davidem Michutem. Zvítězili jsme tak 8:1. „B“ družstvo si připsalo své jediné  vítězství až v posledním kole oblastní soutěže, když zvítězilo na kurtech „B“ družstva Nového Jičína poměrem 6:3. Bodovali Standa Řezáč, Matěj Kubín, Miroslav Stacho, Alžběta Barošová a čtyřhry Řezáč - Kubín a Stacho - Hlaváček. Nedařilo se jen ve dvouhře Barče Fukalové a Ondrovi Hlaváčkovi, kteří svá utkání po dramatickém průběhu nakonec prohráli, stejně tak jako dívčí čtyřhra Barošová - Dostálová. „B“ družstvo MŽ tak obsadilo konečné 7. místo tabulky.

 

Sobota byla důležitá pro naše „A“ družstvo SŽ, které čekal rozhodující souboj o postup do nejvyšší soutěže SŽ proti silnému družstvu VD Start Ostrava. Utkání nakonec pro nás nebylo zase až tak náročné, jelikož domácí družstvo do tohoto utkání nastoupilo bez dvou chlapců a výrazně tím usnadnili našemu týmu cestu za vítězstvím v tomto utkání a tím i za postupem do nejvyšší soutěže. Přesto naši hráči neponechali nic náhodě a další body přidali po hladkých vítězstvích ve dvouhře Lörincz, Holiš, Richtrová a ve čtyřhře Lörincz se Šustáčkem a Richtrová s Čechákovou. Té se ale nepodařilo zvítězit ve dvouhře, když v dramatickém zápase podlehla Šebestové, i když ve druhém setu měla Eva vítězství na dosah. „B“ družstvo SŽ prohrálo ve svém posledním zápase s celkem TO TJ Milo Olomouc 3:6 a obsadilo konečné 5. místo v tabulce OS se 3 vítězstvími a 4 porážkami. V posledním zápase bodovali ve dvouhrách pouze Matěj Kubín a Vanesa Krbová (neúspěšní byli Matěj Cerhák, Patrik Mikulenka, Daniel Kašpar a Dominika Hastrmanová), bod ze čtyřhry přidaly Hastrmanová s Vašenkovou, naopak kluci byli v obou čtyřhrách neúspěšní.

 

Družstvo babytenistů zakončilo své účinkování v dlouhodobé soutěži družstev na kurtech silného celku TK DEZA Valašské Meziříčí „A“. I když podlehlo 1:9, zanechalo v průběhu celé soutěže výborný dojem a za konečné 7. místo z 11 účastníků zaslouží pochvalu.

 

Detailní výsledky dlouhodobých soutěží družstev vč. konečných tabulek všech soutěží najdete na www.cztenis.cz.

 

 

Dlouhodobé soutěže družstev tak pro letošní sezónu skončily. Termínová listina je ale neúprosná a prostoru na odpočinek moc není. Hned od nadcházejícího víkendu se rozjíždí znovu turnajový kolotoč. Značně náročný program budou mít v létě zejména naši nejlepší mladší žáci. Vzhledem k jejich vysokému postavení na žebříčcích MŽ je pro ně skoro povinností zúčastňovat se pravidelně turnajů nejvyšších kategorií „A“ a „B“, mimo to je zapotřebí stále častěji absolvovat už i turnaje vyšší věkové kategorie. Červenec bude v tomto směru přímo drastický – kromě již zmíněných turnajů čeká už za necelých 14 dní navíc Dominika Holiše, Sabinu Richtrovou a Evu Čechákovou další z vrcholů jejich tenisové kariéry, a sice letní MČR mladšího žactva jednotlivců (chlapci v Mostě, děvčata v Rakovníku), kde si svou účast vybojovali v náročné konkurenci na oblastních přeborech. Družstvo MŽ bude navíc hned týden poté od 19. 7. reprezentovat náš klub na již zmíněném finále MČR družstev ve Zlíně.

 

Ještě jednou děkujeme touto cestou všem našim mladým hráčům za vzornou a příkladnou reprezentaci našeho klubu po celou dobu konání dlouhodobých soutěží družstev, trenérům a funkcionářům za jejich obětavou práci a rodičům a příznivcům našich mladých tenistů za jejich trvalou podporu. Stejně tak děkujeme všem sponzorům za jejich přízeň – bez nich by splnění stanovených cílů bylo daleko náročnější. Našim mladým hráčům přejeme zejména pevné zdraví, mnoho individuálních úspěchů a na tenisových kurtech co nejvíce proměněných mečbolů! A to třeba hned při finálovém turnaji na již zmíněném MČR družstev ve Zlíně. Tímto zároveň zveme všechny příznivce rožnovského tenisu - udělejte si výlet a přijeďte naše mladší žáky do Zlína podpořit, budou to určitě potřebovat!