Jdi na obsah Jdi na menu
 


O víkendu odstartovaly soutěže družstev

O víkendu se naplno rozběhly soutěže družstev, hráči RTK zahájili sezónu výborně, dokázali zvítězit jak mezi mladšími, tak mezi staršími žáky!


O víkendu proběhly první utkání soutěží družstev. Rožnovskému TK se podařil vstup do sezony na výbornou, neboť jak mladší, tak starší žáci ve svých úvodních duelech zvítězili.

Mladší žáci:

RTK - TK SC Ostrava B   6:3

Mladší žáci se utkali s TK SC Ostrava B, v úvodním duelu získal první bod pro RTK Dominik Holiš, který přehrál Kryštofa Bálka 6:3, 6:2, vzápětí ostravský tým skóre vyrovnal, když Vojta Borák podlehl Jakubu Kozůbkovi 1:6, 0:6. Třetí utkání nabídlo první třísetovou bitvu, ve které byla nakonec úspěšnější Hana Crhová která po setech 3:6, 7:5 a 6:1 porazila Terezu Krajíčkovou a RTK šel opět do vedení. Suveréně si se svou soupeřkou pohrála Sabina Richtrová, která smetla Kateřinu Dluhošovou 6:1, 6:0. Ve druhé třísetové bitvě tohoto zápasu se opět z vítězství radoval RTK poté co po setech 4:6, 6:4 a 6:1 zvítězil Jindřich Šafran nad Janem Kárychem. Již před čtyřhrama tak RTK vedl 5:1 a zajistil si první dva body do tabulky. Ve čtyřhrách pak po vyrovnaném boji podlehl náš pár Porubský - Borák poměrem 5:7, 4:6 Bálekovi s Kozubkem, následně však Holiš se Šafranem porazili 6:2, 6:0 bratry Jana a Tomáše Kárychovy. V závěrečném utkání dne Sabina Richtrová s Vandou Štůskovou přes jednoznačné vítězství v prvním setu v poměru 6:1 nakonec podlehly Krajíčkové s Dluhošovou 4:6 a v tie-breaku 0:1. To už však nic nezměnilo na tom, že RTK vybojoval letošní první důležité body do soutěžní tabulky.


Starší žáci:

Hranice - RTK   1:8

Starší žáci si v úvodu hladce poradili s týmem Hranic. Své zápasy vyhráli David Kovařík (6:0, 6:3), Mrlina Jakub (6:0, 6:0), Koláčková Barbora (6:1, 6:2), Kajabová Anna (6:3, 6:0), Dominik Holiš (6:0, 6:3). Po velkém boji padl v třísetovém zápase Martin Jurásek, který podlehl po setech 5:7, 6:4, 6:8 Ondřeji Hanzlíčkovi. RTK následně zvítězil také ve všech třech utkáních čtyřhry a uzavřel konečný účet utkání na 8:1.

Oběma týmům gratulujeme!