Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mladší žáci na vítězné vlně!

I v dalších dvou kolech oblastní soutěže navázali mladší žáci na výborné předchozí výsledky a mají nakročeno k postupu do vyšší soutěže! Nejprve si dokázali poradit s TC Ostrava Nová Ves 6:3, následně zvítězili nečekaně hladce také nad největším soupeřem v boji o první místo, TJ Baník OKD, poměrem 7:2.


I v dalších dvou kolech oblastní soutěže navázali mladší žáci na výborné předchozí výsledky a mají nakročeno k postupu do vyšší soutěže! Nejprve si dokázali poradit s TC Ostrava Nová Ves 6:3, následně zvítězili nečekaně hladce také nad největším soupeřem v boji o první místo, TJ Baník OKD, poměrem 7:2.

TC Ostrava Nová Ves : RTK   3:6

V utkání proti ostravské Nové Vsi začal výborně Dominik Holiš, když porazil po jednoznačném průběhu Matěje Stavinohu 6:0, 6:1. Stejným poměrem skončil duel mezi Radkem Porubským a Danielem Capem a také souboj Iva Mikuše s Radimem Horákem, ve kterém se ovšem radoval z vítězství ostravský hráč. Po nepovedeném prvním setu 1:6, dokázal zabojovat Vojta Borák a výrazně zdramatizovat průběh utkání s Matějem Kapecem, v tie breaku byl ovšem opět úspěšnější Matěj Kapec a zvítězil 7:6. V utkáních děvčat se ve všech třech případech radovaly naše hráčky, nejprve Sabina Richtrová vyhrála nad Veronikou Kantorovou 6:1, 6:3, následně Hana Crhová porazila Helenu Dopirákovou 6:0, 6:3 a vše završily úspěšnou čtyřhrou, ve které zvítězily 6:1, 6:3. Ve čtyřhrách chlapců podlehli Radek Porubský s Ivo MIkušem ostravským Kapecovi a Stavinohovi 6:1, 6:2. Ve druhém zápase přehrálo naše duo Dominik Holiš, Vojta Borák 6:0, 6:1 Daniela Capa s Radimem Horákem a uzavřeli konečný účet utkání na 6:3.

RTK : TC Baník OKD   7:2

V neděli přijelo do Rožnova k veledůležitému utkání v boji o první místo družstvo TC Baník OKD. Očekával se tuhý boj, ovšem po velmi dobrých výkonech našich hráčů, odjížděl Baník s porážkou 2:7. Svou roli tahounů družstva potvrdili Dominik Holiš se Sabinou Richtrovou, kteří i tentokrát zvítězil v obou svých zápasech. Dominik vyhrál dvakrát 6:3 nad Matějem Týnem a společně s Jindřichem Šafranem také ve čtyřhře po dramatickém průběhu 3:6, 6:4, 1:0 nad Rychtarem se Šňupárkem. Sabina porazila Barboru Šugárkovou 6:1, 7:5 a ve čtyřhře si s Hanou Crhovou poradily 6:2, 6:3 nad párem Vlachopulosová, Šugárková. Krásný zápas s nervy drásající koncovkou a štastným koncem odehrála Hana Crhová proti Nelly Vlachopulosové. První set vyhrála Hana 6:1, ve druhém byla lepší soupeřka a vítězstvím 6:4 vyrovnala na 1:1. Třetí set se dostal až do tie breaku, tam už ale kralovala naše hráčka a urvala pro RTK další bod. Soupeři Alexandru Kuřilovi podlehl dvakrát 6:1 Vojta Borák. Úspěšnější byli hosté také ve čtyřhře mezi páry Borák, Porubský – Týn, Kuřil, když porazili náš pár 6:0, 6:2. Naopak vítězství a bod pro RTK se podařilo získat ve dvouhrách Radku Porubskému, jenž porazil Marka Rychtara 6:0, 6:4 a Jindřichu Šafránovi, ten si poradil stejným poměrem ovšem v opačném pořadí s Matějem Šňupárkem. Sumář utkání se tedy uzavřel na skóré 7:2, čímž naši mladší žáci udělali významný krok k celkovému vítězství v oblastní soutěži družstev!

Tabulka:

Pořadí Klub   Vítězství Porážky Body Sety   Body v tabulce
1
TJ Baník Ostrava OKD  
4
1
31:11
64:26
 
9
2
Rožnovský tenisový klub  
4
0
27:9
56:22
 
8
3
TK SC OSTRAVA B  
3
1
21:15
45:34
 
7
4
TJ Sokol Dolní Lhota  
2
2
18:15
38:34
 
6
5
TK Zašová  
1
3
16:20
33:41
 
5
6
TC Ostrava Nová Ves  
0
4
10:26
26:52
 
4
7
TK KENTAUR NOVA Vítkovice  
0
3
0:27
1:54
 
3