Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mladší i starší žáci opět úspěšní!

20. 5. 2010


Víkendové utkání družstev přinesla po velmi dobrých výkonech našich hráčů další body pro RTK. Mladší žáci se vyhoupli vítězstvím 8:1 nad Zašovou do čela tabulky oblastní soutěže.

Mladší žáci:   RTK - Zašová 8:1

V neděli zavítalo na kurty RTK družstvo Zašové. Již od prvních zápasů bylo zřejmé, že tento tým nebude pro hráče RTK větší překážkou. Své utkání jednoznačně ovládl Domink Holiš, který nedovolil Marku Trtíkovi uhrát ani gem. V podobném duchu se odehrálo i utkání mezi Vojtou Borákem a Jiřím Poláškem, ve kterém zvítězil Vojta Borák hladce 6:0, 6:2. Stejně si na kurtu počínala také Vanda Štusková, jenž zvítězila 6:2, 6:1 nad Nikolou Krupovou. Po velmi vyrovnaném utkání přidala další bod pro RTK také Vanda Machálková, která porazila Nikolu Mořkovskou 6:4, 7:6. K tie-breaku se schylovalo také v dalším utkání mezi Jindřichem Šafranem a Markem Tríkem, nakonec ale Jindřich Šafran zabojoval a zvítězil 7:5, 6:2. Stejný kousek jako Dominiku Holišovi se povedl také Radku Porubskému, který stejně jako Dominik, nepovolil Vladimíru Bumbalovi ani gem. Ve čtyřhrách byli úspěšnější kluci, kteří zvítězili v obou svých utkáních. Mezi děvčaty zvítězily v utkání jmenovkyň "Nikoly nad Vandami", když náš pár Vanda Machálková - Vanda Štůsková podlehl zašovským Nikolám Mořkovské a Krupové 0:6, 6:3, 0:1. Tato prohra už ale nic neřešila a mladší žáci se po vítězství 8:1 mohou minimálně týden těšit z vedoucího místa v tabulce oblastní soutěže.

Starší žáci: Kopřivnice B - RTK 2:7

Hladký průběh mělo také sobotní utkání starších žáků. Ti zavítali na kurty do Kopřivnice a po vítězství 7:2 si odvážejí 2 body. Mezi chlapci zvítězili Jakub Mrlina s Markem Vavřínem. Stejně tak jako mezi mladšími žáky, daří se i proti starším soupeřům Dominiku Holišovi, který porazil Filipa Hladeje 6:0, 6:4. Méně se tentokrát dařilo Martinu Juráškovi, který podlehl Jonáši Holubovi 4:6, 3:6. Ve čtyřhře si Dominik Holiš, tentokráte s Markem Vavřínem, připsal další dva z pěti "kanárů", které o tomto víkendu nadělil svým soupeřům, když porazili dvakrát 6:0 Ondřeje Imricha a Jonáše Holuba. O poznání vyrovnanější průběh měl zápas mezi páry Mrlina, Jurášek - Saidler, Hladej, ve kterém po jednoznačném prvním setu 6:1 musel rozhodovat tie-break, ve kterém byli lepší naši hráči. Tuto porážku oplatily RTK dívky Kopřivnice ve složení Grosmanová, Rašková, které porazily náš pár Koláčková, Kajabová 6:3, 6:4 a uzavřely tak skóre utkání na konečných 7:2.