Jdi na obsah Jdi na menu
 


Impozantní vstup mladších žáků RTK do ligových bojů:

Skutečně impozantní vstup do ligové soutěže předvedli naši mladší žáci v úterý na kurtech Baníku Ostrava, kde se naše „A“ družstvo utkalo v 1. kole této soutěže se spojeným družstvem TK Havířov – TJ Baník Ostrava „A“.

Naše družstvo zvítězilo v tomto utkání naprosto přesvědčivě 9:0, i když soupeř nastoupil v nejsilnější možné sestavě. Všichni naši hráči předvedli výborné individuální výkony podpořené kolektivním přístupem k utkání. Na konečném výsledku utkání se podíleli všichni naši hráči shodně 1,5 bodem – Lacko Lörincz, Dominik Holiš, Tomáš Šustáček, Tomáš Pavlica, Sabina Richtrová a Eva Čecháková.

 

Naše „B“ družstvo MŽ se ve své premiéře v oblastní soutěži utkalo na domácích kurtech hned v 1. kole s jedním z velkých favoritů na postup do oblastního přeboru – družstvem TO TJ Nový Jičín „A“, kterému nakonec podlehlo 3:6, když za naše „B“ družstvo uhrál v singlech bod pouze na 3. pozici dobře hrající Matěj Kubín. Další dva body přidaly obě čtyřhry chlapců – Matěj Kubín spolu se Standou Řezáčem a Michal Husek s  Miroslavem Stachem, který za náš klub hostuje ze Slovenska.

 

V sobotu 5.5. zahajují své soutěže už i starší žáci a babytenisté – děti do 9 let. Naše „A“ družstvo SŽ zahajuje své tažení za postupem do nejvyšší ligové soutěže hned na úvod poměrně těžkým utkáním v dalekém Vrbně pod Pradědem, „B“ družstvo zahajuje na domácích kurtech valašským derby proti TK Zašová. Babytenisté zažijí svou letošní těžkou premiéru na kurtech ambiciózního Beskydského tenisového klubu „A“. V neděli 6.5. se potom naše ligové mladší žactvo poprvé představí na domácích kurtech, kdy v jednom z rozhodujících utkání v cestě za vítězstvím v celé soutěži se jim postaví do cesty jeden z největších favoritů – družstvo TK DEZA Valašské Meziříčí „A“. Se snahou získat své první vítězství v soutěži odcestuje potom na dvorce SKT Frýdlant n.O. naše „B“ družstvo MŽ.

 

Všem našim družstvům přejeme o nadcházejícím víkendu hodně úspěchů a hlavně příznivé počasí!