Jdi na obsah Jdi na menu
 


Další důležitý krok našich MŽ na cestě za ligovým vítězstvím

15. 5. 2012

 Již před tímto utkáním bylo zřejmé, že jeho vítěz bude mít už velmi výrazně nakročeno k celkovému vítězství v  soutěži a to zejména proto, že všichni favorité se vzájemně střetli hned v prvních třech kolech soutěže. V tomto dramatickém souboji dvou zatím neporažených družstev bylo domácí spojené družstvo TK SC Ostrava-Tennispoint FM svou vyrovnaností našim hráčům zatím nejvážnějším soupeřem a v jednotlivých zápasech byl k vidění velmi kvalitní a krásný tenis. Naši hráči předvedli famózní výkon podpořený opět týmovým duchem, za což jim bylo odměnou celkové vítězství poměrem 6:3, když tentokrát o vítězství rozhodovaly až nevyzpytatelné čtyřhry. Svá singlová utkání vyhráli Ladislav Lörincz, Dominik Holiš a Sabina Richtrová, naopak neúspěšní byli Eva Čecháková, David Michut a Tomáš Šustáček (ten byl od vítězství opravdu jen kousek). V deblech však následně dominovaly všechny naše dvojice – bez ztráty setu zvítězili Laco s Dominikem, Tomáš s Davidem i Sabča s Evou. Naše „A“ družstvo tak po třech kolech ligové soutěže bez jediné porážky vede průběžnou tabulku.

Dramatické utkání sehrálo ve 3. kole oblastní soutěže MŽ i naše „B“ družstvo, které ale podlehlo na domácích kurtech „B“ družstvu Beskydského tenisového klubu. I když hosté nastoupili pouze se třemi chlapci a prohrávali tak již na začátku utkání 0:2, naše družstvo nedokázalo této výhody využít a nakonec podlehlo nejtěsnějším poměrem 4:5. Za RTK bodovali na kurtech pouze Matěj Kubín po svém hladkém vítězství ve dvouhře a čtyřhra Kubín – Řezáč. Vyrovnané utkání sehrála z našich hráčů také Alžběta Barošová, té ale v závěru zápasu chybělo kousek štěstí.

 

Rovněž s Beskydským tenisovým klubem „B“ na jeho domácích kurtech se utkalo v sobotu naše „A“ družstvo SŽ v oblastním přeboru. V tomto utkání jsme si připsali v cestě za postupem do nejvyšší soutěže SŽ na konto „povinné“ vítězství 8:1, když své zápasy hladce zvládli Lörincz, Holiš, Šustáček, Michut a Richtrová, Eva Čecháková měla soupeřku nejtěžší a po vyrovnaném boji nakonec těsně prohrála. Vyhráli jsme i všechny čtyřhry.

Naše „B“ družstvo SŽ přivítalo v Rožnově družstvo SK Véska (Dolany) a v tomto utkání si připsalo na své konto již své druhé vítězství v oblastní soutěži, tentokrát v poměru 6:3. Své zápasy zvládli Matějové Cerhák a Kubín (spolu i ve čtyřhře), Standa Řezáč a Lenka Vašenková, šestý bod přidali ve čtyřhře Dominika Hastrmanová spolu s Vanesou Krbovou.

 

Podrobné výsledky všech našich družstev jsou zveřejněny na www.cztenis.cz.

 

Soutěže družstev teď mají týdenní přestávku, která bude vyplněna víkendovými oblastními přebory MŽ jednotlivců. Chlapci se sjedou do Havířova, děvčata do Olomouce. Z těchto oblastních přeborů postoupí na mistrovství ČR ze Sm oblasti 3 nejlepší chlapci a 8 nejlepších děvčat. Našim mladším žákům přejeme hodně úspěchů!

 

Náhledy fotografií ze složky Družstva 2012 St.Ž. - "B" RTK - Veska