Jdi na obsah Jdi na menu
 


Naši mladší žáci 6. nejlepší v ČR !!!

27. 7. 2012


Své tažení za velkým úspěchem zahájil náš tým ve čtvrtek, když do klíčového zápasu jim bylo vylosováno družstvo TK Náchod. Jen vítězové těchto čtvrtečních vyřazovacích zápasů měli totiž zajištěno další účinkování v turnaji až do neděle, poražení pak v soutěži končili. Naši neponechali nic náhodě a ač trochu  svázáni nervozitou z účasti na této velké akci nakonec v utkání zvítězili celkovým poměrem zápasů 6:3, čímž si zajistili účast v pátečním čtvrtfinále, kde jim los přidělil 3. nasazené družstvo – I.ČLTK Praha, které bylo v utkání jednoznačným favoritem. Naši hráči však ostudu rozhodně neudělali a i když svému soupeři podlehli 2:7, zanechali na kurtech i u přihlížejících diváků dobrý dojem. Touto porážkou se naše družstvo dostalo do bojů o konečné umístění na 5. – 8. místě a v sobotu nastoupilo proti 1. nenasazenému družstvu soutěže – celku Tenisklub Cheb. Celé utkání bylo velmi dramatické, zpočátku se vyvíjelo v náš prospěch a po singlech jsme se dostali do vedení 4:2. K vítězství nám tedy stačilo uhrát jeden bod ze závěrečných čtyřher, ale již po několikáté se potvrdilo, jak jsou čtyřhry ošemetné. Cheb snížil na 4:3 a v jednu chvíli to už vypadalo s našimi nadějemi na postup do bojů o 5. – 6. místo špatně. To když v souběžně hraných posledních zápasech čtyřher děvčat a chlapců prohrávala děvčata už 0:5 a 15:40 v rozhodujícím setu a chlapci ztratili nadějné vedení 6:4, 4:1 a prohrávali 6:4, 4:6, 0:2. I v tomto okamžiku se opět projevil kolektivní a bojovný duch našeho družstva, kdy za mohutného povzbuzování se nakonec neskutečně oba naše páry zvedly a děvčata úžasným heroickým výkonem otočila již prohraný zápas a v posledním setu zvítězila v tiebreaku 7:6, čímž nám zajistila rozhodující bod !!! Znovu se potvrdila stará pravda, že tenis se hraje do posledního míčku! Skvělý obrat děvčat nakonec vyburcoval i chlapce, kteří už otáčeli i svůj zápas, který nakonec rovněž dotáhli do vítězného konce. Zvítězili jsme tak 6:3, a tyto okamžiky patřily bezesporu k jedněm z nejemotivnějších  zážitků celého mistrovství. V neděli nás tak čekalo závěrečné utkání o konečné 5. – 6. místo, kde byl našim soupeřem velmi silný celek z tréninkového střediska mládeže Sokol Vysočany. V tomto utkání již byla na našich hráčích více než předtím znát únava jednak z náročného čtyřdenního programu na celém mistrovství, jednak z náročné předcházející dvoufázové tréninkové přípravy. I když jsme bojovali opět ze všech sil a v závěrečných čtyřhrách jsme se ještě pokusili zvrátit nepříznivý vývoj zápasu, více než na porážku 3:6 to ale nestačilo.

 

Našim mladším žákům tak skončila tříletá cesta tvrdé tréninkové práce a odříkání, která byla korunována tímto jedinečným úspěchem  na MČR. Už samotná účast na této velké akci byla pro náš mladý klub úspěchem, dosažené 6. místo jej pak ještě několikanásobně umocnilo. Pro naše mladé tenisty to byl hluboký zážitek, na který budou určitě celý svůj život vzpomínat. Po celou dobu konání mistrovství jsme se setkávali s častými obdivnými a pochvalnými slovy na adresu našich hráčů, našeho klubu a jím dosažených výsledků. Rovněž se jasně ukázalo, že nastoupená dlouhodobá cesta RTK je správná , což se jednoznačně odráží  na dosažených výsledcích našich hráčů. RTK se tak dostává natrvalo do povědomí široké tenisové veřejnosti  celé ČR svými úspěchy, které jsou podloženy příkladnou bojovností, a již zmíněným kolektivním a bojovným duchem našeho mladého týmu.

 

Našim mladším žákům patří za dosažené výsledky obrovská gratulace. Zejména Lackovi Lörinczovi, Dominiku Holišovi, Tomáši Šustáčkovi, Davidu Michutovi, Tomáši Pavlicovi, Sabině Richtrové a Evě Čechákové, ale i všem dalším, kteří se po celou dobu 3 let o vítěznou šňůru na cestě do finále MČR družstev zasloužili. Stejně tak patří velký dík v ne menší míře ale všem trenérům, zejména tomu hlavnímu trenérovi – ing. Jaromíru Mrlíkovi, který zasvětil tomuto společnému cíli všechen svůj volný čas. Rovněž patří poděkování všem sponzorům, kteří finančně či materiálově zajistili reprezentaci družstva. Budeme doufat, že nám zachovají svoji přízeň i nadále a že se jejich řady budou dále rozšiřovat. Samozřejmě je třeba ocenit i všechny rodiče dětí a příznivce našeho klubu, kteří úspěchy společně prožívali a byli pro děti morální a psychickou podporou.

 

Doufejme, že naše úspěšné družstvo mladších žáků vydrží pospolu i  pro další sezónu, kdy bude účastníkem  nejvyšší ligové soutěže staršího žactva, kterou si letos vybojovalo, což lze rovněž považovat za neméně významný úspěch RTK. Současně bude třeba aktivně zapracovat na doplnění kádru mladších žáků tak, aby  se jednou generací hráčů vybojovaná ligová soutěž mladšího žactva hrála v Rožnově i v budoucnu.

 

Výsledkový servis jednotlivých zápasů našich hráčů na MČR družstev najdete na www.cztenis.cz.