Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mladším žákům se na „Rožnovském poháru“ moc nedařilo

23. 3. 2011

 

p1190120.jpg

Turnaje se zúčastnilo i 6 zástupců našeho klubu, kteří však žádnou velkou „díru do světa“ neudělali. Moc se jim nedařilo, o čemž svědčí zejména to, že pouze nová posila našeho klubu Ladislav Lörincz se probojoval ve dvouhře do nedělních čtvrtfinálových bojů. Tam však těsně po velkém boji podlehl jednomu z největších favoritů Filipovi Šenkovi až v závěrečném královském tiebreaku. I tak byl však Lacko předvedeným výkonem nejlepším domácím hráčem a je velkým příslibem do jarní bojů družstev o postup do nejvyšší soutěže mladších žáků. Svůj standartní výkon tentokrát nepředvedl Dominik Holiš, který jako 8. nasazený hráč turnaje prohrál již ve druhém kole. Omluvou jeho špatného výkonu nemůže být ani to, že jeho soupeř – 15-ti bodový Petr Ševčík z Ostravy – předvedl velmi kvalitní výkon. Dominik svým vyřazením jen potvrdil, že se mu v této sezóně na zimních halových turnajích na domácí půdě vůbec nedařilo. Do druhého kola postoupili poměrně hladce i další naši hráči – Vojta Borák, Tomáš Pavlica a Tomáš Šustáček, i když ten se se svým soupeřem dost natrápil. Tomáš Pavlica si opět hladce poradil s dalším 9-bodovým soupeřem a ukázal, že se nemusí bát ani žebříčkově lépe postavených hráčů.  Druhé kolo už však znamenalo pro všechny tři stop, i když Vojta Borák v prvním setu zdatně odolával 6. nasazenému Honzovi Jermářovi z Val. Meziříčí, když v 1. setu vedl Vojta již 3:1 a měl jeden míč na 4:1 a nebyl daleko od překvapení. Nutno ale podotknout, že všichni tři měli ve druhém kole nadmíru těžký los, jelikož se utkali s hráči, kteří byli mezi prvními 6 nasazenými na turnaji. Totéž platí i o Matějovi Cerhákovi, který bohužel hned v 1. kole turnaje narazil na pozdějšího finalistu a 3. nasazeného hráče Ivo Samka z Orlové a doplatil na špatný los snad nejvíce. Přesto Matěj nezklamal, předvedl pěkný a bojovný výkon a uhrál nakonec na Iva stejný počet gamů jako 6. nasazený Jermář a 1. nasazený Černota. Nejcennější je ovšem jeho další získaná zkušenost a pocit, že lze rovnocenně hrát opravdu se všemi soupeři.

Ve čtyřhře si los opět „zalaškoval“, když hned v prvním kole došlo k vzájemným soubojům rožnovských hráčů. Holiš s Lörinczem porazili v repríze únorového rožnovského semifinále Šustáčka s Michutem a Borák s Pavlicou rožnovsko-zašovskou dvojici Cerhák  - Tvrdý. Ve čtvrtfinále však již oba naše páry byly vyřazeny nasazenými dvojicemi.

Turnaj o „Rožnovský pohár“ se stal nakonec zaslouženě kořistí 2. nasazeného  slovenského hráče – Tomáše  Vidovence, ve čtyřhře triumfovala první nasazená dvojice Samek – Šenk. Celý turnaj již tradičně provázelo příjemné prostředí a příkladná a bezproblémová organizace, o čemž svědčí kladné ohlasy účastníků turnaje.

Body našich hráčů z „Rožnovského poháru“:

Lörincz 25 + 13,  Holiš 18 + 13,  Borák  18  +  13,  Pavlica  18 + 13,  Šustáček  18 + 0, Cerhák  0 + 0

p1190123.jpg

Zimní halovou sezónu zakončí naši mladší žáci ještě na turnajích v Orlové a Zlíně-Mladcová . Jako zpestření na závěr sezóny a zároveň již i  první přípravu na letní okresní přebory (16. - 17. 4. ve VM) ještě někteří absolvují turnaj na antuce v hale v Mladé Boleslavi, kde se dostanou do společnosti zase jiných hráčů, než s kterými se pravidelně setkávali celou končící sezónu.