Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mladší žáci zakončili halovou sezónu úspěšně

Posledními turnaji ve Zlíně- Mladcové a v Mladé Boleslavi zakončili naši mladší žáci letošní zimní halovou sezónu a nutno dodat, že si vedli úspěšně.

       


 

Na konci března na turnaji ve Zlíně-Mladcová  se probojoval Dominik Holiš do semifinále „C“ turnaje kategorie 6, kde zároveň dosáhli zatím největšího úspěchu své kariéry Tomáš Šustáček a Tomáš Pavlica, kteří se společně probojovali až do finále čtyřhry, Tomáš Šustáček navíc ve dvouhře postoupil do čtvrtfinále. O kolo dříve skončili Tomáš Pavlica a Vojta Borák.
Velkou kaňkou a znehodnocením pěkných výsledků hráčů RTK bylo skrečování finálového zápasu ve čtyřhře hlavním pořadatelem pro nevhodné chování pana Šustáčka během finalového zápasu. Viz zápis k tomuto incidentu na ČTS - turnaje jednotlivců.  Představenstvo RTK k tomuto chování zaujalo na svém zasedání nesouhlasné stanovisko a jednohlasně odsoudilo takovéto jednání rodičů na turnajích - viz zápis z jednání představenstva.
Velkého úspěchu také dosáhl Ladislav Lörincz, který letos bude pomáhat našim mladším žákům v důležitých bojích o postup do nejvyšší soutěže  družstev mladšího žactva. Na „B“ turnaji v Orlové na své oblíbené antuce se probojoval v těžké konkurenci až do čtvrtfinále soutěže jednotlivců, kde následně podlehl 2. nasazenému hráči.

Definitivní tečkou za zimní halovou sezónou a zároveň již první přípravou na letní antukové boje byl pro některé naše hráče o prvním dubnovém víkendu turnaj v Mladé Boleslavi, kterého se nakonec zúčastnili z našeho klubu Dominik Holiš, Sabina Richtrová a Eva Čecháková, která bude letos hostovat za náš RTK. Hned na úvod je třeba říci, že všichni tři úspěšně  reprezentovali náš klub a udělali mu v Čechách dobré jméno. Turnaj v Mladé Boleslavi byl svým obsazením zařazen do kategorie 5 a naši zástupci na něm plně zúročili nabyté tenisové dovednosti  odehráním řady pěkných a  kvalitních zápasů. Dominik Holiš a Eva Čecháková nakonec jednoznačně dominovali soutěžím jednotlivců a po zásluze v turnaji zvítězili. Oba potvrdili svou formu poté i vítězstvím ve čtyřhře, Dominik se svým spoluhráčem Janem Vrbou ze severních Čech a Eva se Sabinou Richterovou. Vzájemné povzbuzování a kolektivní duch nakonec způsobil, že si naši hráči z turnaje odvezli celkem 5 krásných pohárů a řadu dalších zajímavých zážitků. Zároveň je dosažený úspěch pro všechny  tím nejlepším povzbuzením před letní sezónou. Pro  Dominika je tento úspěch cenný o to víc, že je to jeho první turnajové vítězství v singlu v kategorii mladšího žactva.

 Všem našim hráčům k dosaženým úspěchům blahopřejeme!

 

Poslední dosažené „zimní“ body našich hráčů z turnajů ve Zlíně-Mladcová, Orlové a Mladé Boleslavi:

Holiš  67 +  20,  Lörincz  40 +  0,  Šustáček  20 + 15,  Pavlica  14 + 15,  Borák  14 + 0                                                                      

V termínu od 7. do 10. dubna pořádá RTK pro své závodní hráče soustředění na Hutisku, které je zaměřeno především na zlepšení fyzické kondice před důležitými jarními boji družstev a následně letní turnajovou sezónou.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář