Jdi na obsah Jdi na menu
 


Blíží se závěr zimní halové sezony v tenisu…

Za pár týdnů již tenisté začnou pokukovat po červené venkovní antuce  a tak Rožnovský tenisový klub v SYNOT TIP  HALL uspořádal ve dnech 5.-8.března  předposlední zimní halový turnaj pro kategorii starších žákyň s názvem „Rožnovský pohár“.

 

p1190067.jpg

  Sešla se opět velmi početná a silná výkonnostní konkurence. K hráčkam z Moravy  se připojilo i pět hráček ze Slovenska ,takže celkové startovní pole bylo 31 hráček,bodová hodnota turnaje  se vyšplhala na číslo 8. Svoji malou tenisovou tragedii si prožila původem hráčka z Rožnova ,hájící nyní barvy Přerova- Sabina Sigmundová, která byla nasazena jako č. 1. Ve třetím kole turnaje nastoupila v boji o postu do semifinále proti zlínské Barboře Miklové a v prvním setu po vyrovnaném boji zvítězila 7:5. Ve druhém setu pokračovaly obě aktérky v krásném vyrovnaném zápase až do stavu 6:6,kdy musel rozhodnout Tie-break. V této hře vedla Sabina již 6:1 a měla na své straně 5mečbolů pro rozhodnutí setu a celého zápasu. Nakonec se sportovní štěstí přiklonilo Miklové,která získala druhý set 7:6,když v brejku zvítězila 8:6. Rozhodnutí muselo padnout ve třetím setu,který se hrál způsobem „královský tie-break „ do 10 získaných bodů. Klidnější Miklová zvítězila 10:7 a postoupila do finále soutěže, kde nastoupila proti Haně Pektorová(Přerov) a zvítězila 2:1 na sety. Spolu s Pektorovou ,Miklová postoupily i do finále čtyřhry kde zvítězily 6:4,6:1 nad párem Kotlárová Beata(Vitality Slezsko) a Sára VančurováTK DEZA.
Z dalších hráček klubů našeho regionu se podařilo přejít prvním kolem soutěže: Kláře Tunegové TTC Rožnov,Denisi Vlčkové(Vsetín), Kláře Matochové (TK DEZA) . Nejlepšího výsledku dosáhla Sára Vančurová(TK DEZA), která postoupila až do semifinále  ve dvouhře. Ve čtyřhře spolu s Beatou Kotlárovou (Vitality Slezsko) postopila až do finále celé soutěže.
Závěrečným turnajem  letošní halové sezony ,který uspořádál Rožnovský tenisový klub  byl turnaj maldších žáků ve dnech 19.-21.března 2011.