Jdi na obsah Jdi na menu

Těžký los našich mladších žáků na turnaji ve Frýdku – Místku:

6. 3. 2012

Pro Standu byl los znovu až příliš krutý. Hned v 1. kole turnaje narazil na 2. nasazeného hráče turnaje Jirku Břežného z Vratimova (15 b.), kterému podlehl 2x 2:6. Již tradičně se mu více dařilo ve čtyřhře, kde s  Jakubem Mihočem (Vitality Slezsko) přehráli v 1. kole dvojici Hrachovec – Pekař 6:1, 6:4. V boji o postup do semifinále turnaje pak podlehli kvalitní dvojici Zubek – Kudláček 2:6, 1:6.

Matěj Cerhák měl los příznivější. V 1. kole ho čekala mladá prostějovská naděje Zdeněk Pekař a Matěj po vyrovnaném 1. setu zvítězil 7:5, 6:2. Ve druhém kole už byl ale nad jeho síly 4. nasazený Martin Kudláček z Baníku Ostrava (12 b.) – Matěj podlehl snadno 1:6, 1:6 a turnaj pro něj skončil. Čtyřhry se nakonec nezúčastnil.

Poměrně příznivý měla naopak los na turnaji kategorii „B“ starších žákyň v Přerově Sabča Richtrová. V 1. kole tohoto turnaje narazila na Denisu Klátilovou z LTC Pardubice, kterou Sabina porazila snadno 6:1, 6:0 před  2 týdny v kvalifikaci turnaje kat.“A“  starších žákyň ve Vendryni. Tentokrát bylo druhé vzájemné utkání nepoměrně vyrovnanější, Sabina vedla 1:0 na sety, ale nakonec toto utkání do vítězného konce nedotáhla a podlehla po setech 6:4, 2:6, 4:6. Neúspěšná byla Sabina i ve čtyřhře, když hned v 1. kole podlehly spolu s Petrou Kučerovou favorizovanému páru Kudelová – Matochová 0:6, 2:6.

Nastávající  týden je v turnajovém kalendáři MŽ opět vyhrazen mj. i pro turnaje vyšší výkonnostní  kategorie. Na turnaji  kategorie „B“ v Jihlavě znovu naskočí do turnajového kolotoče po téměř měsíční turnajové pauze Dominik Holiš a Tomáš Šustáček, betonové dvorce v hale ŽLTC Brno vyzkouší rovněž na turnaji kategorie „B“ Sabina Richtrová. Do Trojanovic na turnaj nižší kategorie „C“ by měli zamířit David Michut, Tomáš Pavlica a Matěj Cerhák.

Upozorňujeme všechny hráče, rodiče, kapitány družstev a tenisové příznivce na skutečnost, že na webových stránkách ČTS www.cztenis.cz  a Sm oblastního svazu www.severomoravsky.cztenis.cz v sekci „družstva“ je již zveřejněno rozlosování a  časový rozpis soutěží družstev  sezóny 2012. V nejbližší době bude na stránkách ČTS uveřejněna rovněž letní turnajová termínová listina s možností přihlašování na jednotlivé turnaje.