Jdi na obsah Jdi na menu

Mladší žáci odstartovali svou halovou sezónu ve Zlíně.

6. 12. 2010

O uplynulém víkendu zahájili naši mladší žáci zimní halovou sezónu 2010 – 2011 prvním turnajem. Chlapci se představili na turnaji kategorie „C“ ve Zlíně – Mladcová, děvčata zahájí sezónu na turnajích až příští týden.

Nejúspěšnější nakonec byl Dominik Holiš, který byl na turnaji 7. nasazený. Využil příznivého losu  a probojoval se až do nedělního pokračování turnaje. V sobotu v prvním kole porazil 6:2, 6:1 hráče TK Precolor Přerov Jana Kondlera ( 9 b.), ve druhém kole 6:3, 6:0 dalšího hráče téhož přerovského oddílu Lukáše Kohouta (4 b.). V nedělním čtvrtfinále už Dominik nestačil na 4. nasazeného hráče turnaje Marka Moštěka z Uherského Hradiště (15 b.), kterému ale po oboustranně krásném a fyzicky náročném tenise nakonec podlehl 3:6, 3:6, když doplatil na větší množství vlastních chyb. Ve čtyřhře byli s dalším rožnovským hráčem Davidem Michutem (12 b.) z klubu TENIS Rožnov p. Radh. nasazení jako pár č. 4 a prošli až do semifinále, když v 1. kole měli volný los a ve 2. kole vyřadili výsledkem 6:2, 6:3 nadějnou mladou dvojici z klubu TK AGROFERT Prostějov Drdla – Najman, kteří do MŽ přešli letos z kategorie baby tenisu. V semifinále potom pár Holiš – Michut prohrál ve strhujícím souboji plném krásných výměn s druhým nasazeným párem turnaje Zapletal (20 b. - Prostějov) – Palán (20 b. - Hodonín) výsledkem 7:6, 4:6, 7:10, i když v závěrečném superteibreaku vedli už 5:1.

Výborný vstup do kategorie mladšího žactva se povedl loni u nás jednomu z nejlepších hráčů kategorie babytenisu Tomáši Šustáčkovi. Ten se svého debutu vůbec nezalekl a připsal si na své konto první body, když v 1. kole porazil svého nedávného soupeře z kategorie babytenisu Františka Cyrila Šlachtu z Frýdlantu hladce 6:2, 6:2. Ve 2. kole byl Tomáš blízko jednomu z největších překvapení turnaje, když měl „na lopatě“ 8. nasazeného hráče turnaje Filipa Unzeitiga (12 b., ročník 1999) ze Slavičína, když 1. set vyhrál Tomáš 6:3 a ve druhém vedl už 5:1 a byl jeden game od postupu do nedělního čtvrtfinále, ale nakonec se na něm projevil především nedostatek turnajových zkušeností a nakonec podlehl výsledkem 6:3, 6:7, 5:10. I tak Tomáš předvedl výborný výkon, který je příslibem do dalších turnajů a byl právem oceněn mnoha přítomnými tenisovými odborníky. Skvělého výsledku dosáhl také ve čtyřhře, kdy v 1. kole spolu s dalším hráčem RTK Vojtou Borákem přehráli po velkém boji a výborném výkonu
9-bodové hráče z Přerova a Otrokovic Jana Kondlera a Jiřího Vodárka 6:7, 6:3, 10:4 a postoupili tak do druhého kola turnaje, kde podlehli následným finalistům, 2. nasazenému páru Zapletal – Palán 1:6, 0:6.

Třetí náš zástupce v turnaji Vojta Borák měl smůlu na los, když hned v 1. kole turnaje narazil na Davida Michuta (12 b.) z TENIS Rožnov, kterému podlehl 2:6, 4:6, i když svého favorizovaného soupeře pořádně potrápil. Doufejme, že příště mu už los bude více přát. Body  ale následně přece jen získal spolu s Tomem Šustáčkem ve čtyřhře.

Získané body na turnaji ve Zlíně:

Holiš            20 + 14
Šustáček      14 +   7
Borák             0 +  7

Turnaj přinesl našim mladším žákům mnoho nových cenných zkušeností a poznatků, které budou moci využít na dalších turnajích, třeba už hned tento týden na „domácím“ turnaji v Rožnově, kde se do turnajového kolotoče zapojí i další naši hráči (Tomáš Pavlica a Matěj Cerhák). Děvčata se příští týden zúčastní turnaje v Poličce (Sabina Richtrová) a v Benešově (Tereza Najmanová).

Do dalších turnajových klání přejeme všem hráčům RTK úspěšné zhodnocení dosažených tréninkových zkušeností, mnoho pěkných zážitků s tenisem a také nezbytné štěstí při losování !