Jdi na obsah Jdi na menu

Junior Cup - dorostenci C

20. 1. 2010

Velmi iniciativní „Rožnovský tenisový klub“ se stal ve dnech 16. – 18. ledna 2010 pořadatelem dalšího zimního turnaje. Ve víceúčelové sportovní hale Synot Tip Hall se tentokráte setkali dorostenci prakticky z celé Moravy. V turnaji kategorie „C“ se sešlo celkem 30 hráčů, kteří ve třech dnech hráli o žebříčkové body. Turnaj byl zastoupen dostatečně bodovanými hráči, kteří vytvořili kategorii „6“, což znamenalo, že celkový vítěz si ve dvouhře připíše do žebříčku 60 bodů. Ve čtyřhře – vítězný pár - každý hráč 27 bodů. Musíme však konstatovat, že ve vyrovnaných bojích se zástupcům našeho regionu dařilo výtečně. Dokonale využili „domácího prostředí“ a doslova zvítězili ve všem, co se hrálo.

Vítězem dvouhry dorostenců se stal po zásluze první nasazený hráč turnaje František Grossmann ( TK SK Zlín ), který ve vyrovnaném finálovém utkání zvítězil nad Stanislavem Bačo ( Zbrojovka Vsetín ) 6:3, 4:6, 6:4. Třetí místo obsadili Tomáš Hons ( TK DEZA Val.Mez.) a Matěj Bieláček VŠB Ostrava. Velmi dobrý výkon v turnaji podal i rožnovský odchovanec Daniel Vala, který o postup do semifinále prohrál o pár míčků se Stanislavem Bačo. Dvojice Daniel Vala - David Vahalík (oba TK DEZA Val.Mez. ) nenašla v celém turnaji rovnocenného soupeře a ve finále doslova deklasovali dvojici Grossmann – Bačo 6:0, 6:0.

Turnaj můžeme zařadit do turnajů velmi zdařilých. Všem účastníkům se v Rožnově a zvláště v Synot Tip Hall velmi líbilo a odváží si ty nejhezčí vzpomínky.