Jdi na obsah Jdi na menu

Finálový turnaj dětí BABOLAT YONEX BABY TOUR měl vynikající úroveň

11. 4. 2010

Rožnov pod Radhoštěm – jeho Víceúčelová sportovní hala Synot Tip Hall, byla ve dnech 27.3.-28.3. 2010 dějištěm závěrečného finalové turnaje mezinárodní série turnajů pro děti do 9 let v tenise. V sobotu bojovalo v závěrečném turnaji nejlepších 24 chlapců, v neděli potom nejlepších 16 dívek.

Od 1. turnaje série v prosinci v Uherském Hradišti udělaly všechny děti obrovské pokroky a je zřejmé, že i v zimě se plně věnují tenisové přípravě.

Závěrečný turnaj přinesl pro domácí v turnaji chlapců konečně po celozimním souboji vítězství Tomáše Šustáčka (trenérka Hanka Vaculínová) z Rožnovského tenisového klubu nad velkým rivalem Erikem Najmanem z Uherského Brodu a to ve finále v poměru 4:2. V utkání o 3. místo s přehledem porazil potom rovněž domácí Tomáš Pavlica (trenérka Vaculínová) Erika Krajčíra ze Slovenska 4:1.

Celkem se turnajů zúčastnilo 49 chlapců, což svědčí o tom, že kvalitní organizace YONEX BABY TENIS TOUR přilákala vysoký počet hráčů i jejich rodičů samozřejmě nevyjímaje.

Celkové pořadí bylo následující: 1. Najman, 2. Šustáček, 3. Krajčír, 4. Pavlica, z dalších hráčů okresu byli:

13. Cerhák Matěj, 18. Kubín Matěj, 38. Jurajda Adam (jen 1 turnaj, ročník nar. 2003) a 40. Holešovský Marian (všichni RTK Rožnov).

Nedělní turnaj potvrdil ten fakt, že v kategorii dívek je ve věku do 9 let úroveň tenisové dovednosti na podstatně vyšší úrovni, o čemž svědčí i to, že ve smíšených turnajích, které rovněž probíhají v zimní sezóně u některých pořadatelů, dívky jasně dominují. Teprve po 9 letech chlapci začínají dívky dohánět a později samozřejmě předhánět v tenisových dovednostech. Opravdu vynikající vyrovnané výkony předvádělo po celý den nejméně 10 dívek, dalších 6 jen trošičku zaostává zatím.

Ve finále zvítězila v současnosti nejlepší česká hráčka Anička Sisková z Prostějova nad zatím

jen o maličko horší Karolínou Kubáňovou (trenér Mgr. Bartošek) z Rožnovského tenisového klubu v poměru 4:2. V utkání o 3. místo potom zvítězila Tereza Najmanová (TK DEZA Valašské Meziříčí) nad Kristýnou Kozákovou ze Senice rovněž 4:2 a stejným poměrem zvítězila Dominika Kramolišová (RTK, trenér Ing. Mrlík) nad Nelou Kozákovou (TK Deza) v souboji o 5. místo. I o 7. místo byl vyrovnaný boj a nakonec byla lepší Wociková z Ostravy před Martinou Drápalovou (4:1) z Rožnovského tenisového klubu,(tr. Bartošek).

Celkové pořadí Tour přineslo velký úspěch pro hráčky Rožnovského tenisového klubu Karolínu Kubáňovou – celkově 1. místo, 4 vítězství v turnajích a poukaz na pobyt v Itálii a také pro Dominku Kramolišovou – celkově 3. místo, jedno vítězství v 1. turnaji v Uherském Hradišti.

Další hráčky okresu obsadily následující místa: 4. Najmanová, 9. Drápalová, 10. Kozáková Nela, 14. Silná Alexandra (Rožnov), 19. Růčková Adéla (Rožnov) a 21. Hendrychová Tereza –jen 2 turnaje (Zašová)

Nejlepších šest  v každé kategorii si odneslo krásné ceny věnované firmou YONEX a cestovní kanceláří Jokratour.