Jdi na obsah Jdi na menu

Domácí turnaj starších žáků – dobrá zkouška našich mladých hráčů

12. 1. 2012

Nejlépe si  z domácích hráčů vedl podle očekávání  Dominik Holiš, který i přes ne  zrovna příznivý los opět prokázal bojového ducha a postupně se propracovával pavoukem přes nasazené hráče Mertu, Matýska až do semifinále. Tam se zkušeným Šenkem i přes nepříznivý vývoj zápasu, kdy prohrál první set a ve druhém prohrával již 2 : 5 znovu zabojoval a dotáhl zápas až do třetího setu, kde Dominika zastavil až při mečbolu  za stavu 14 : 13 nesprávně a hlavně necitlivě  pořadatel turnaje (nikoliv rozhodčí), který opravil  Dominikuv výrok, takže místo konce zápasu ,kdy míč od Šchenka  skončil skutečně v autu ( proti zahlášení Dominika ani neprotestoval)  stav 14 : 14 .Zápas skončil 16 : 14 pro Šenka jelikož  poslední dva míče již hrál Dominik se slzami v očích a zlomený  nesprávou opravou  p. Kramoliše.
Velmi dobře si v turnaji vedl a pomalu začíná navazovat na loňské úspěšné výsledky  Tomáš Šustáček. V prvním kole narazil na Holíka z Val. Meziříčí, kterého porazil  6 : 4 6 : 1 po velmi dobrém výkonu. Ve druhém kole již nestačil na o dva roky staršího Kahánka, kterému podlehl stejným skórem 1 : 6 4 : 6.
Rovněž Matěj Cerhák si vyhrál svůj  první zápas ve starších žacích, když využil příznivého losu a  v  předkole zvítězil  nad Holešovským  6 : 0 6 : 0. V prvním kole již šel na nasazenou jedničku  Fila, se kterým prohrál stejným rozdílem.
Poslední z našich zástupců Tomáš Pavlica prohrál v prvním kole s o rok starším Postupou z Ostravy
6 : 4 6 : 0, když Tomáš v prvním setu, kdy ještě vedl 4 : 3, nedokázal zakončovat dobře připravené míče a Postupa jej  úspěšně prohazoval  a když ve druhém setu hral již v klidu bez nevynucených chyb, neměl Tomáš proti němu  jak bodovat.
Turnaje kategorie „B“ v mladších žačkách v Pardubicích zúčastnila  Sabina Richtrová, která jako pátá nasazená měla v prvním kole volný los, ve druhém zvítězila nad Rapantovou  6 : 4 6 : 0. Ve čtvrtfinále ovšem již nestačila na čtvrtou nasazenou  hračkou Kučerovou se kterou prohrála po  velkém boji
7 : 6(5)  6 : 4.
Tento vikend čeká naše hráče jeden z vrcholů zimní sezony , kterým jsou Oblastní přebory.  Holky mají  výhodu domácího prostředí jelikož jsme pořádající klub.Turnaje se zůčastní hráčky RTK Richtrová Sabina a Čecháková Eva.

Kluci budou bojovat  na dvorcích ve Frydlantu n. O. a přeboru se zůčastní tito hráči: Holiš, Šustáček, Michut, Pavlica a Kubín.

Všem hráčům přejeme za vedení RTK šťastnou ruku při losu a pevnou ruku při hře. Hodně úspěchů!!!