Jdi na obsah Jdi na menu

Dokonalý triumf Dominika Holiše na turnaji kategorie „B“ v Ostravě

15. 2. 2012

fotografie-0006.jpgDominik byl na tomto turnaji nasazen jako hráč č. 2 a v 1. kole měl při počtu 30 prezentovaných hráčů volný los. Oproti svým soupeřům tak neměl možnost zvyknout si na antukový povrch, což se v souvislosti s přechodem z tvrdého povrchu rožnovské Synot Tip Hall částečně projevilo v úvodním sobotním večerním zápase 2. kola, kde měl za soupeře svého oddílového spoluhráče Tomáše Šustáčka (ten v 1. kole hladce přehrál 6:1, 6:2 Radima Urbana z Orlové - 6 b.). Oba naši zástupci předvedli krásný tenis plný hezkých výměn a dramatických zvratů – Dominik vedl v 1. setu už 5:1, Tomáš se ale nevzdal a snížil na 5:4, aby nakonec Dominik set dotáhl do vítězného konce. Ve setu druhém však Dominik svou nekoncentrovaností brzy prohrával 0:2, následně úplně vypadl z tempa a v přemíře snahy začal kupit chybu za chybou, následkem čehož mu za chvíli „zazpíval kanárek“. Tomáš hrál v této fázi bezchybně a když se dostal ve třetím setu do vedení 2:0 (uhrál 8 gamů za sebou), zdálo se, že vývoj utkání se obrací v jeho prospěch. Dominikovi se však podařilo srovnat na 2:2, ale vzápětí znovu prohrával 2:4. Přesto se znovu dokázal vrátit do zápasu, zabojoval a čtyřmi gamy za sebou rozhodl o svém postupu do čtvrtfinále. Tenis však oba předvedli vynikající, což ocenili i přítomní diváci. Škoda, že do dalších turnajových bojů mohl postoupit pouze jeden z našich zástupců – postup by si za předvedený výkon zasloužili oba. V nedělním čtvrtfinále vyřadil Dominik nebezpečného domácího hráče – 7. nasazeného Honzu Postupu (25 b.) po výsledku 6:3, 6:1 a v semifinále asi v nejkvalitnějším a nejkrásnějším zápase celého turnaje vyřadil 3. nasazeného Dominika Podsedníka (25 b.) 7:5, 6:3, když v 1. setu „rožnovský“ Dominik neustále dotahoval vedení svého soupeře a ve 2. setu si pak  pohlídal svůj získaný náskok z úvodu tohoto setu. Svému soupeři tak vrátil hladkou porážku 1:6, 1:6 ze semifinále prosincového „B“ turnaje v Třebíči. Ve finále si Dominik už taktickým a bezchybných výkonem došel pro své první vítězství na turnaji kategorie „B“, když nedal šanci nasazené jedničce Patriku Pavelkovi z F-M (30 b.), kterého porazil 6:4, 6:1.

Ve čtyřhře Dominik spolu s Patrikem Pavelkou po bezpečném postupu až do finále jako nasazený pár č. 1 zvítězili nad svými největšími a očekávanými konkurenty – sehranou dvojicí Najman, Podsedník (nasazeni jako č. 2), kteří se chtěli v tomto finále „pomstít“ Dominikovi a Patrikovi za vyřazení ze semifinále singla. Po prohraném prvním setu však zástupci severní Moravy zvrátili svou bojovností nepříznivě se vyvíjející utkání ve svůj prospěch a zvítězili 5:7, 6:2, 10:7, když celé utkání zakončili symbolicky bodem v nejhezčí výměně zápasu. Oba tituly tak nakonec zůstaly na severní Moravě a Dominik si na své konto připsal dalších 120 + 55 bodů. Dominikovi k dosaženému úspěchu a k úspěšné reprezentaci RTK blahopřejeme!

V 1. kole čtyřhry uspěli i Tomáš Šustáček ve dvojici s Jakubem Holíkem, když po boji zvítězili nad silnou dvojicí Matýsek – Svrčina 7:6 (9), 2:6, 10:7, v boji o semifinále už ale podlehli dvojici Postupa, Mrlina 4:6, 6:7. Tomáš získal v Ostravě 27 + 19 bodů.

Na turnaji kategorie „C“ ve Frýdku-Místku hrál Standa Řezáč, který však prohrál už v 1. kole se 7. nasazeným hráčem Jakubem Mihočem (9 b.) 1:6, 4:6. Svému soupeři pak ovšem vrátil porážku ve čtyřhře, když se svým spoluhráčem Janem Kusem z Nového Jičína zabojovali a zvítězili v 1. kole nad nasazenou dvojicí Mihoč – Kramný 6:3, 7:6. Dále už ale neuspěli a s 2. nasazenou dvojicí Kubík – Jánošík z Val. Meziříčí prohráli v dramatickém zápase po setech 4:6, 6:4, 7:10.

Na turnaji kategorie „B“ mladších žaček ve Frýdku – Místku se probojovala do čtvrtfinále Eva Čecháková. Jako nasazená čtyřka zvítězila v 1. kole nad vítězkou jednoho z předkol Nikolou Nevolovou (20 b.) poměrně snadno 6:3, 6:1, v kole druhém se Eva zapotila již více, když nadějnou hráčku domácího oddílu TK Radegast Kláru Ondrejčekovou (12 b.) porazila 6:2, 7:5. Ve čtvrtfinále Evu dokonale zaskočila nenasazená, ale velmi dobře hrající a pozdější finalistka Justýna Malatinská (15 b.), které Eva podlehla 2:6, 5:7 a turnaj v soutěži jednotlivkyň pro ni skončil. V soutěži družstev Eva utvořila dvojici se svou soupeřkou z druhého kola Klárou Ondrejčekovou a dařilo se jim nadmíru. Byly nasazeny přímo do čtvrtfinále, kde porazily dvojici Kozáková – Hromková 6:3, 6:3 a po semifinálovém vítězství nad 2. nasazenou dvojicí Šebestová – Wojciková 1:6, 6:3, 10:4 postoupily do finále, kde však už nestačily na 1. nasazený pár Najmanová – Sisková, kterému podlehly 3:6, 5:7.

Na turnaje pořádané tento víkend je z našich mladších žáků přihlášen k dnešnímu dni pouze Standa Řezáč na turnaj kategorie „C“ v Havířově, Eva Čecháková a Sabina Richtrová obdržely volné karty na „A“ turnaj starších žákyň ve Vendryni. Přejeme mnoho úspěchů!