Jdi na obsah Jdi na menu

5. turnaj série YONEX Baby tour - Ostrava

3. 3. 2010

Na sobotní turnaj chlapců se sjelo 18 hráčů, mezi nimiž nechyběli ani zástupci RTK. Po utkání ve skupinách na sebe ve čtvrtfinále narazili Tomáš Pavlica s Tomášem Šustáčkem, z postupu do semifinále se po vítězství 4:1 mohl radovat Tomáš Pavlica. Velký boj se odehrál v dalším čtvrtfinálovém zápase, kdy Matěj Cerhák dokázal zvrátit nepříznivý stav z 0:3 na 3:3, v rozhodujícím tie breaku ovšem od stavu 3:3 zvládl koncovku lépe František Cyril Šlachta a postoupil do semifinále, kde ho čekal Tomáš Pavlica. Také tento zápas nepostrádal napínavou koncovku, Tomáš vedl 3:2, 30:15 a k postupu do finále mu scházely pouhé dva míče. Závery utkání ale v Ostravě zvládal Šlachta na výbornou a po vítězství 4:3 postoupil do finále, ve kterém také uspěl a stal se vítězem celého turnaje. Tomáš Pavlica po těsné semifinálové porážce dokázal zredukovat síly a vybojoval 3. místo. V turnaji útěchy obsadil pěkné 3. a celkově 13. místo Matěj Kubín.

Vítězkou turnaje dívek se stala již počtvrté v řadě Karolína Kubáňová, která ani tentokráte nenašla v poli soupeřek přemožitelku a upevnila si své postavení v čele celkového hodnocení. Ve finálovém utkání porazila Kristýnu Kozákovou, kterou druhé místo v Ostravě vyhouplo také na druhé místo průběžného pořadí. Třetí se umístila Klára Ondrejčeková. Tentokráte se příliš nevedlo celkově čtvrté hráčce v průběžném pořadí série Tereze Najmanové, která obsadila 8. místo. Průběžně třetí Dominika Kramolišová se turnaje nezúčastnila.