Jdi na obsah Jdi na menu

Začátek zimní halové sezóny se našim hráčům moc nevydařil

5. 12. 2011

V těžké konkurenci  turnaje nejvyšší  kategorie mladších žákyň v Říčanech Sabina Richtrová neuspěla a ve dvouhře skončila hned v prvním kole na raketě své deblové partnerky Petry Kučerové (25b.) ze Zlína, když prohrála ve dvou setech (2:6, 6:7), ale zvláště v tom druhém to byl tuhý boj a rozhodl zde až závěrečný tiebreak. Se svou přemožitelkou potom zvládly snadno  1. kolo čtyřhry (Benešová – Nikolovová), a ve druhém, což bylo už čtvrtfinále, sehrály naprosto vyrovnanou partii s velkými favoritkami celého turnaje Beránková – Šenkárová, kterým nakonec  podlehly ve třech setech, když  závěrečný supertiebreak skončil poměrem 7:10.

Na „C“ turnaji mladších žáků ve Zlíně-Mladcové startoval Matěj Cerhák. V 1. kole porazil hladce Jana Krause z Otrokovic (1b.) 6:1, 6:0, ve druhém kole pak již nestačil na 6. nasazeného Filipa Navrátila z Brna (12b.), když statečně vzdoroval v 1. setu, ale nakonec podlehl poměrem setů 5:7, 2:6 a do čtvrtfinále se tak neprobojoval. Se svým spoluhráčem Filipem Jaškovským potom zvítězili v 1. kole čtyřhry nad dvojicí Barták – Kraus 6:1, 6:3, v boji o semifinále pak srdnatě bojovali s 2. nasazenou dvojicí Jančík – Adam Novák, nakonec  však podlehli po 1. vyhraném setu 5:10 v závěrečném supertiebreaku.

Standa Řezáč zahájil svou turnajovou sezónu v nafukovací hale na antuce v Havířově a nutno říci, že mu los vůbec nakloněn nebyl. V 1. kole sice lehce porazil Jakuba Michalského z Orlové (3b.) 6:0, 6:1, ale ve druhém kole byl již nad jeho síly 2. nasazený hráč turnaje Jan Srba z Hlučína (15b.), kterému Standa podlehl 1:6, 0:6. Nedařilo se mu ani v deblu, kde hned v 1. kole prohráli se svým spoluhráčem Jakubem  Kramným s dvojicí Tkáčik, Růčka 3:6, 1:6.

Tento víkend se na „domácím turnaji“ kategorie „C“  v Synot Tip Hall představí znovu Matěj Cerhák, sezónu zahajují  i Tomáš Pavlica a Vojta Borák a do svého prvního turnaje své první sezóny v kategorii MŽ vstoupí i Matěj Kubín. Všem našim hráčům přejeme, ať se jim na JOKRA CUPu daří !!!

Tomáš Šustáček bude jako nejlepší hráč naší oblasti ročníku 2001 o nadcházejícím víkendu reprezentovat náš klub ve výběru Severomoravské oblasti na turnaji  „JUNIOR DAVIS CUP“ v Pelhřimově, kde se utkají nejlepší výběry jednotlivých oblastí ČR. I jemu samozřejmě přejeme mnoho úspěchů a krásných sportovních zážitků z této prestižní  sportovní akce.