Jdi na obsah Jdi na menu

Mladší žáci bojují na dvou frontách:

23. 2. 2012

Příkladem toho mohl být teď „A“ turnaj starších žákyň ve Vendryni, kterého se zúčastnila z našeho klubu Sabina Richtrová i Eva Čecháková. Obě obdržely na tento turnaj volnou kartu do kvalifikace.

Více se dařilo Sabině, která zvládla úskalí kvalifikačních bojů bravurně a snadno postoupila do hlavní soutěže, když v 1. kole kvalifikace deklasovala pardubickou Denisu Klátilovou výsledkem 6:1, 6:0 a v kole druhém Adélu Bulantovou z STK Okříšky rovněž poměrně snadno 6:2, 6:3. Tímto vítězstvím získala nejen krásných 45 bodů do žebříčku kategorie starších žákyň, ale zejména postup do hlavní soutěže tohoto  turnaje nejvyšší kategorie. Tady už čekaly jen ty nejlepší a Sabina byla do 1. kola nalosována hned k 5. nasazené domácí hráčce Beatě Kotlárové, které podlehla 1:6, 2:6. I přes tuto porážku bylo však její účinkování na tomto turnaji ve dvouhře velmi úspěšné. Postupem do hlavní soutěže si Sabča zároveň vybojovala i možnost účasti v soutěži čtyřher, kde v prvním kole se svou spoluhráčkou Terezou Švadlenkovou (LTC Pardubice) srdnatě bojovaly o postup do kola druhého proti dvojici Tunegová – Mikulenková, kterému nakonec až v nervydrásající  koncovce podlehly po výsledku 3:6, 6:4, 9:11.

Evě Čechákové se nepodařilo přejít přes první kolo kvalifikace, když po boji a prvním vyhraném setu nakonec podlehla své zkušenější soupeřce Anetě Kulhánkové z TC Brno 7:5, 4:6, 3:6. Svůj páteční neúspěch se pokusila Eva odčinit hned v sobotu, když se dohlásila na turnaj starších žákyň kategorie „C“ do Kyjova. V 1. kole zde porazila snadno svou bývalou oddílovou spoluhráčku ze Vsetína Barboru Hanušovou výsledkem 6:1, 6:0, ale ve čtvrtfinále už byla nad její síly další vsetínská hráčka Nikola Nevolová, která je nyní registrována v SC Ostrava. Eva poměrně překvapivě podlehla 6:2, 3:6, 3:10 a s turnajem se v soutěži dvouher rozloučila. Se stejnými soupeřkami se Eva utkala i ve čtyřhře, kde spolu se svou spoluhráčkou Ivou Stejskalovou jako nasazené dvojky podlehly hned ve svém prvním zápase Nevolové s Hanušovou 5:7, 0:6. Na tento víkend tak Eva moc v dobrém vzpomínat nebude.

Z chlapců reprezentoval RTK na turnajích tentokrát pouze náš nejaktivnější  turnajový zástupce Standa Řezáč (4 b). Bohužel na turnaji mladšího žactva kategorie „C“ v Havířově nepřešel přes 1. kolo soutěže, když po nadějném prvním setu (5:7) následně podlehl svému protihráči Tomáši Wanderburgovi (TK Hlučín – 9.b) i v setu druhém (1:6) a turnaj tak pro něj ve dvouhře skončil. Svůj neúspěch pak alespoň částečně Standa napravil ve čtyřhře, kde se svým mladším spoluhráčem Ondrou Horákem v 1. kole nadšeným a bojovným výkonem porazili favorizovanou dvojici Vyroubal (12 b.)- Čajka (9 b.) 6:3, 2:6, 10:8. Na druhý nasazený 12-ti b. pár turnaje Štencel – Kudláček už ale nestačili a v boji o finále podlehli hladce 1:6, 1:6.

O nadcházejícím víkendu nás budou reprezentovat na turnajích pouze chlapci, děvčata tentokrát budou odpočívat a sbírat síly do závěrečné fáze zimní halové sezóny, stejně jako naši nejlepší mladší žáci Dominik Holiš a Tomáš Šustáček.

Do Karviné na turnaj mladších žáků kat. „C“ tak zamíří Matějové Kubín a Cerhák, samozřejmě chybět nemůže ani Standa Řezáč.  Na turnaj „B“ kategorie staršího žactva do Zlína-Mladcové obdržel volnou kartu pořadatele Ladislav Lörincz. Přejeme všem hodně úspěchů a co nejvíce proměněných mečbolů!